Ako si správne vybrať smartfón?

Pri výbere telefónu by ste si mali zvážiť:
 
Na čo ho potrebujete?
Existuje mnoho vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri kúpe nového smartfónu. Potrebujete telefón s veľkou obrazovkou? Možno máte radšej telefón, ktorý sa dá ovládať jednou rukou. Hľadáte dlhú životnosť batérie? Potrebujete veľa ukladacieho priestoru pre vašu hudobnú zbierku či fotky? Možno radi cestujete a hodil by sa vám telefón s funkciou dvojitej SIM karty . Začnite tým, že si vytvoríte zoznam pre vás najdôležitejších funkcií.

mobil
 
Operačný systém Android alebo iOS?
Vybrať si môžete z dvoch operačných systémov: Android a iOS. Oba sú ľahko použiteľné a podporujú širokú škálu aplikácií a hier.
Ak často používate Google Mapy, Gmail a Dokumenty Google, lepšou voľbou bude pre vás Android. Obsahuje aj najlepšieho virtuálneho asistenta – asistenta Google, ktorý sa stále zdokonaľuje.
Aplikácia iOS spoločnosti Apple ponúka jednotnejší a dostupnejší zážitok, je bezpečnejšia a skúsenosti s aplikáciami sú lepšie.
 
Požadované vlastnosti
Je dôležité všímať si vlastnosti ako je napríklad dizajn, pri ktorom si treba uvedomiť, že smartfón vám nemusí vyhovovať napríklad preto, že je to veľmi krehké zariadenie a ovláda sa dotykom. Veľkosť je tiež dôležitá, telefón by vám mal „pasovať“ do ruky. Obrazovka je nemenej dôležitá, mala by mať minimálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov. Zaujímať by ste sa mali aj o výkon v podobe procesoru a RAM. Čím lepší procesor, tým vyššia rýchlosť a výkonnosť telefónu. Čo sa týka RAM pamäte, minimálna požiadavka je 4GB. Vyskúšajte si aj fotoaparát a pozornosť venujte tiež životnosti batérie, väčšina telefónov ju totiž má zabudovanú, takže výmena nie je taká jednoduchá. Ideálny smartfón by mal mať zabudovanú pamäť aspoň 32GB až 64GB. Záleží, aké dáta chcete ukladať, väčšie úložisko si vyžadujú MP3 nahrávky napríklad.

selfie
 
V každom prípade pred kúpou si preštudujte čo to o smartfónom prípadne sa poraďte s priateľom, ktorý sa tomu rozumie.

2.5
04