Apple poukazuje na nižšie ceny iPhone, keďže predaj klesá

Spomalenie sa očakávalo po tom, čo tech gigant varoval investorov začiatkom tohto mesiaca, že príjmy by boli o 84 miliárd dolárov nižšie, než sa očakávalo. Spoločnosť obvinila tieto problémy čiastočne z ekonomického spomalenia v Číne.
V súčasnej dobe podľa oficiálnych webových stránok Apple iPhone Xs s displejom 5.8in stojí v USA od 999 USD (763 libier) v porovnaní s 999 GBP vo Veľkej Británii a 8 699 Yuan (989 libier) v Číne

mobil

Pán Cook uviedol, že tech gigant začal tento mesiac opätovne oceniť svoje telefóny na ochranu zákazníkov pred dopadom menových výkyvov.
"To, čo sme urobili v januári v niektorých lokalitách a pre niektoré produkty je v podstate absorbovať časť alebo všetku zahraničnú menu v porovnaní s minulým rokom," povedal.

Napriek tomu riaditelia uviedli, že očakávajú, že výzvy firmy budú pokračovať.
"Makroekonomické prostredie, najmä na rozvíjajúcich sa trhoch, bude naďalej existovať," uviedol hlavný finančný riaditeľ firmy Luca Maestri.
Cena akcií spoločnosti však od októbra klesla približne o tretinu, nakoľko investori sa obávajú, že chuť kandidáta na telefóny iPhone oslabí.
Strach sa zintenzívnil po tom, ako firma oznámila, že prestane oznámiť počet iPhonov, iPadov a Macov, ktoré predala každý štvrťrok.

telefon

Avšak akcie spoločnosti Apple v utorok získali viac ako 4% v obchode po pracovných hodinách, keďže firma sa ukázala ako odolnejšia než sa očakávalo.
Štvrťročné príjmy z predaja klesli o viac ako 25% v regióne Veľkej Číny, ktorý zahŕňa Hongkong a Taiwan, v porovnaní s predchádzajúcim rokom.
Avšak v Amerike – jedinom najväčšom regióne – sa tržby zvýšili takmer o 5%.
Výnosy z obchodu so službami taktiež vyskočili o 19% na rekordných 10,9 mld. USD v štvrťroku, ktorý skončil 31. decembra.
Po uplynutí tohto mesiaca upozornenie na to, že by to bolo zverejňovanie zárobkov, ktoré by boli oveľa nižšie ako očakávania z toho, čo je typicky jeho štvrťročné blokovanie, boli investori dobre pripravení vidieť pokles predaja iPhone a v dôsledku toho celkové výnosy.

Táto zlá správa bola vyvážená – možno aj zrušená – dobrou správou o službách.
Veľký nárast v porovnaní s minulým rokom – 19% – a veľmi zdravý hrubý zisk 62,8%.
Spoločnosť Apple pomaly prechádza do inej spoločnosti, ktorá nie je tak závislá od hardvéru, a tieto čísla ukazujú, že takýto prechod prebieha dobre.
S hotovosťou v hotovosti vo výške 245 miliárd dolárov si môže dovoliť špliechnuť a robiť investorov ešte šťastnejšími vďaka veľkej akvizícii alebo dvom v zábavnom priestore (ale potom to už dávno hovorím).
Celkový zisk v tomto štvrťroku poklesol o menej ako 1% na 19,97 mld. USD.