Záhrada je moje hobby

Ako trávime svoj voľný čas sa rozhodujeme sami. Čas strávený na voľnom vzduchu, v prírode má preukázateľne pozitívne účinky nielen na náš organizmus, ale aj na našu psychiku. Ti, ktorá na vzduchu trávia veľa času vedia o čom je reč. Ak v záhrade trávime veľa času sú to dva dôvody prečo. Jeden z nich je, že stále do nej prinášame niečo nové. Buď sú to rastliny alebo doplnky. Každá záhrada má svoje zákutia. Ak ich nemá je dobré sa po záhrade poobzerať, a vybrať si miesto kde by sa vám páčilo. Niekedy je z toho miesta pekný výhľad na iné pekné miesto v záhrade alebo je to miesto kde by vás nikto nehľadal. Vaše útočište.

květiny

Romantika v záhrade
Ťažko si to predstaviť ale nevadí. Do romantickej záhrady, ktorí by mala vnášať do života pokoj a pohodu sa hodia farby biela, biela s nádychom do modra,  do ružová, do fialova, svetlomodrá, ružová farba V tejto farbe by sme mali ladiť aj doplnky.
 Zákutie dýchajúce romantikou nám pomôže vykúzliť  obyčajná lavička, podušky, vankúše,  kvety. Ak chceme aby na nás dýchala počas celého roka mali by sme svoj kútik kvetmi,  kde kvety kvitnú postupne.
Aké kvety sú vhodne do  romantickej záhrady? Ak si ich rozdelíme na ročné obdobia , tak je vhodne zasadiť do záhrady tieto rastlinky:

Skorá jar:snežienky a bledule, krókusy, hyacinty, kokorík
Neskorá jar:konvalinky, pivonky bielokveté, nezábudky, klinčeky (skalkové, fúzaté), kosatce sibírske, orlíčky, srdcovky, chocholačky
Leto:záhradné margarétky, rebríček (obyčajný, túžobníkový), nevestin závoj, centrant, topoľovky, zvončeky, penstemony, kosatce americké, floxy, perovskia, astilby, pakosty, veroniky

zahrada

Jeseň:japonské sasanky, astry, chryzantémy
Dreviny:  krovité pivonky, plamienky, ruže kríkové aj popínavé, vajgélie, sakury, kolkvícia, pajazmín, orgovány, katalpy, Paulownia, vistéria, tamarišky, trojpuk, dulovce, hroznovce, ibišteky sýrske, hortenzie (veľkokveté, stopkaté, metlinaté), zemolezy, magnólie, čremchy, rododendrony, tavoľníky, kaliny.

Summary

Záhrada je moje hobby

Share