Krása prírodnej medicíny

Prírodná medicína dnes často prevyšuje tabuľkovú západnú medicínu. Čoraz viac ľudí nachádza zmysel a záľubu v tomto smere prírodného liečenia. U nás sa týmto druhom liečení hovorí alternatívna medicína. Je ale na škodu, že mnohé z metód do nich spadajúcich moderná lekárska komora odmieta. Ich účinky nie sú výmyslom módy, sú to stovky rokov praxe, dokazujúce svoju efektivitu a jedinečnosť. Aj taká je Ajurvéda. Jej doslovný názov je : náuka o živote. Spadá do kategórie celostnej medicíny. Teda medicíny, ktorá zohľadňuje nielen stav fyzického tela ale aj stav mysle. Toto učenie vzniklo v starodávnej Indii v období vzniku posvätných písiem – véd. Liečebný postup Ajurvédy je jednoduchý a komplexný. Preniká do jadra problému a nepracuje iba na zmiernení príznakov. Práve preto je taká efektívna. Sú nám teda známejšie širšie väzby a príčiny jednotlivých ochorení.

Hmota - telo, môže ovplyvniť ducha. Duch môže ovplyvniť telo

Je preto pre nás jednoduchšie sa do budúcna vyhnúť situáciám, ktoré nám k chorobe dopomohli. Pôvod až 70% chorôb je skrytý v nesprávnom stravovaní a životospráve. Ajurvédska prax je zameraná na prevenciu a predchádzanie zdravotného problému, podobne ako je tomu pri Tradičnej čínskej medicíne. Práve preto sú procedúry menej invazívne, na prírodnej báze ale s vysokým účinkom. Nezameriava sa iba na symptómy a prejavy choroby ale ide do hĺbky – prichádzame na koreň problému.

Ajurvéda ponúka celostné riešenie zdravotného problému

Tak je možné vyliečenie choroby bez zbytočných utlmovaní jej príznakov. Týmto spôsobom postavená západná medicína, ktorá telo rozkúskovala a prenechala na špecialistov zaškatuľkovala liečenie chorôb do ambulancií. Práve preto máte niekedy pocit, že ak máte zdravotný problém lekári si Vás hádžu ako horúci zemiak z jednej ambulancie do druhej. Chýba nadhľad a schopnosť pospájať čriepky príznakov do jedného komplexu. Ajurvédska prax je schopná riešiť problémy ako kožné choroby, choroby spojené s dýchacím ústrojenstvom, nespavosťou, bolesťami chrbtice a kĺbov či dokonca gynekologické problémy. Nečudo preto, že aj u nás sa rozmáha nádej na lepšie liečenie a prevenciu pred chronickými a akútnymi chorobnými stavmi.