7 najlepších tantrických festivalov

Pre milovníkov tantrických masáži, ale aj pre neskúsených ľudí môžu byť tantrické festivaly obrovským zážitkom na celý život. Chcete zažiť skúsenosť, ktorá vám v nádhernom prírodnom prostredí pomôže spoznať svoje telo a porozumieť sebe samému lepšie? Predstavíme vám 7 najlepších tantrických festivalov Bratislavatantra po celom svete.

screenshot-www.flickr.com-2018.09.03-13-57-55

Ak si v studenom a upršanom februári chcete dopriať dovolenku, môžete ju spojiť s tantra festivalom na Havaji. V dedinke Lolia Place Eco-Village na vás čaká množstvo workshopov, spoznávanie vašej sexuálnej energie počas celých štyroch dní. Lístok na takýto festival stojí od 150 do 400 dolárov.

Ostaňme pri mori a predstavte si tantru na očarujúcej Ibize, kde zažijete extatický tanec, množstvo meditácií, hudobníkov a tanečníkov. Festival na severe Ibizy sa koná pravidelne v októbri a trvá dokonca šesť dní.

V prípade, že nechcete vycestovať príliš ďaleko, stačí zájsť do neďalekej Prahy. Aj v hlavnom meste Česka nájdete tantrický festival, ktorý ponúka okrem mnohých prednášok aj workshopy týkajúce sa meditácií a tantry. Jeden deň tu stojí okolo 85 eur a zvyčajne trvá festival dva októbrové dni.

653x490

Miesto, na ktoré budeš v dobrom spomínať je aj India. Na šesťdňovom festivale nájdete okrem tantrických masáží aj množstvo priateľov z celého sveta. Tento festival dokonca ani nie je drahý, na šesť dní stojí približne 200 eur, no jedlá a nápoje si musíte hradiť sami. Tieto výdavky však v porovnaní s európskymi sú zanedbateľné.

Pri Mŕtvom mori v Izraeli narazíte tiež na jeden z tantrických festivalov. Funguje od roku 2012 a koná sa v októbri. Očarujúce prostredie Mŕtveho mora v kombinácii s tantrou musí byť úžasný zážitok.

V Mexiku nájdete okrem fascinujúcej kultúry a pyramíd aj takýto festival. Naučia vás na ňom staroveké tradície v súvislosti s tantrou. Máte tam možnosť spoznať silu prírody a lásku k životu.

Posledným festivalom, ktorý vám predstavíme je tantrický festival v susednom Poľsku. Trvá až 9 dní a ponúka vám obrovské množstvo duchovných zážitkov. Funguje už od roku 2012 a za vstup na 9 dní zaplatíte okolo 350 eur.