Ak chcete ušetriť, LED svietidlá sú tou najlepšou voľbou

Svet zasiahol boom v oblasti svetelnej techniky a osvetľovacích telies, keď sa na trh dostala LED technológia. Celkom nás pohltila a tradičné osvetľovacie telesá vymieňame za tieto moderné svietidlá. Zákazníkov si získali predovšetkým širokou škálou typov a dizajnových štýlov, ktoré sa dajú variabilne využiť.

pružný led pás

LED svetlá už netreba nikomu predstavovať, nájdeme ich už v takmer každej domácnosti alebo v kanceláriách, nákupných centrách či pri osvetlení garáží, športovísk alebo parkovísk a podobne. Ich použitie je neobmedzené, okrem základných typov, kam patria žiarovky, panely, trubice, pásiky či reflektory sa vyrába aj mnoho iných typov, napríklad vodoodolné stropné svietidlá, dizajnové závesné lampy, podhľadové rámiky alebo aj rôzne príslušenstvo ako spojky, konektory či vodiče alebo vypínače a zásuvky.

LED-ky, ako ich skrátene nazývame, sú svietidlá, ktoré sa stali jednotkou na trhu v tomto segmente. Základným faktorom, prečo sa tešia takej obľube je, že sa s nimi jednoducho manipuluje a inštalácia nie je náročná, s tým sa spája aj fakt, že ich môžeme umiestniť aj tam, kde to s klasickými svetlami nebolo možné. Napríklad pásiky sa lepia obojstrannou lepiacou páskou na zadnej strane, panely sa dajú jednoduchým zaklapnutím klipov uchytiť do podhľadov alebo stien, žiarovky majú klasické závity alebo to môžu byť takzvané bodovky, trubice sa uchytávajú tak ako doposiaľ a reflektory sa tiež dajú nainštalovať do sadrokartónových stien či podhľadov alebo len voľne umiestniť na miesto, kam potrebujeme.

elektrické zásuvky

Čo sa týka farebnej škály, vyrábajú sa v troch odtieňoch bielej: teplá, studená a neutrálna. Teplé odtiene využívame pri odpočinku a relaxe, studené svetlo nás povzbudzuje v činnosti, takže led svetla je vhodné do priestorov určených na športovanie či iné aktivity a neutrálne odtiene sú kompromisom medzi spomínanými dvoma. LED technológia je momentálne to naj, čo trh ponúka, je šetrná k životnému prostrediu, energeticky je nenáročná, výkonom porovnateľná s predchodcami a má dlhú životnosť, takže vyššie počiatočné náklady sa spotrebiteľovi rýchlo vrátia.