Hliníkové disky sú naj

Ak vodiči začnú venovať pozornosť svojim kolesám a výmene pneumatík, určite sa zamyslia aj nad ďalšou dôležitou otázkou- či dajú prednosť plechovým alebo hliníkovým diskom. V prvom prípade je atraktívnym faktorom cena, v druhom dizajn. Ale to nie je všetko.

Správne disky sa nepodpisujú len pod krajší dojem z auta, ale takisto pod jeho jazdné vlastnosti. Hoci je to hlavne výzor a dizajn hliníkových diskov, ktorý nás zaujme ako prvý. A spolu s ním aj možnosť dopriať nášmu autu eleganciu, akú si zaslúži. A tú mu doprajú elektrony.

Rozdiel medzi plechovými a hliníkovými (elektrónmi) diskami je teda v ich materiáli a v jeho vlastnostiach. Pričom vieme, že v priemysle je ceneným materiálom práve hliník vďaka svojej odolnosti a dizajnovej prispôsobivosti.

Ferrari, koleso

Vlastnosti elektrónov

Hliník je na rozdiel od plechu (ocele) najmä ľahší a elegantnejší. A predstavuje tiež jednoduchšiu údržbu. S elektrónmi sa tak spája ľahšia údržba, ich povrch nemá tendenciu zachytávať toľko nečistôt ako disky plechové. Čo vo výsledku znamená, že hliníkový disk stačí prepláchnuť s vodou a bude čistý. Je to nenáročná a sympatická forma čistenia na rozdiel od oceľových diskov, ktorých údržba je z tohto hľadiska pomerne náročná. A ako už odznelo, hliník je známy tiež vďaka svojej odolnosti, vďaka čomu môže mať takýto disk vysokú životnosť v prípade, že s ním nenarazíte o obrubník.

Zliatiny disku, v ktorých dominuje práve tento materiál sú ľahšie, než „plecháče“. Nízka hmotnosť elektrónov prináša pozitíva na menšie opotrebenie súčiastok na kolese, tiež je zodpovedná za nižšiu spotrebu paliva pri jazde a takisto je oceniteľná pri ľahšom štarte aute, ako aj pri brzdení.

Štýlové auto

Štýlovejší dizajn

Viditeľným rozdielom a jasnou prednosťou elektrónov je ich estetickejší a štýlovejší výzor, ide o ideálny doplnok pre novšie typy áut.

5/5 - (1 vote)