Laserová operácia krčových žíl

Kŕčové žily (varixy) sú zväčšené žily, ktoré majú tmavomodré alebo fialové zafarbenie a vystupujú nad povrch pokožky. Najčastejšie sa objavujú na dolných končatinách, ktoré nesú celú váhu tela, ale v podstate môžu postihnúť akúkoľvek žilu na ľudskom tele, bez výnimky. Pre niektorých pacientov ľahšia forma varixov predstavuje len kozmetickú záležitosť, avšak u niektorých pacientov vážnejšie prípady spôsobujú bolesť a ďalšie vážnejšie komplikácie, ktoré sťažujú život a pohyb pacientov. Na odstránenie kŕčových žíl je potrebné podstúpiť operačný zákrok. Najbežnejšou a najvhodnejšou formou odstránenia kŕčových žíl je použitím lasera. Ide o modernú a efektívnu metódu, ktorá prináša pacientom po samotnom zákroku oveľa kratšiu rekonvalescenciu oproti klasickým operačným zákrokom, a taktiež ponúka veľa ďalších výhod – je bezbolestná, bez rozsiahlych modrín, a ponúka oveľa lepší estetický účinok. Ďalšou výhodou laserovej operácie je rýchla rekonvalescencia po zákroku, a okamžitý návrat do bežného života!

křečové žíly

Celý operačný zákrok prebieha tak, že cez malý vpich do pokožky sa zavedie laserové vlákno priamo do postihnutej žily, ďalej tepelná energia lasera žilu mierne zohreje, kde ju následne zmrští a uzatvorí. Po uzatvorení preliečenej žily sa prietok krvi znova obnovuje. Zákrok prebieha v lokálnej anestéze. Doba rekonvalescencie trvá najviac 3dni.

operace žil

Narozdiel od klasických operačných zákrokov, po laserovej operácií kŕčových žíl je vhodné po zákroku opäť chodiť a namáhať tak dolné končatiny a chodidlá, aby sa prietok krvi čo najrýchlejšie obnovil, čo u klasických operačných zákrokov nie je možné. Ďalšou výhodou laserovej operácie je aj cenová dostupnosť, ktorá sa odvíja od zložitosti a komplexnosti žilového problému. Navštívte náš web a objednajte sa na vstupnú konzultáciu, kde Vám vysvetlíme všetko do detailov, a odporučíme pre Vás tú najvhodnejšiu metódu, ktorá Vám opäť vráti silu do chodidiel, a Vy si tak môžete opäť užívať napríklad jesenné prechádzky prírodou alebo obľúbené športové aktivity.