Matrac náš každodenný.

To, že spánok je dôležitý pre naše zdravie, ani hovoriť nemusíme. Aj sami na sebe cítime, že po noci strávenej kvalitným spánkom je aj náš deň oveľa lepší a pozitívnejší. Spánok ale nezávisí len od nášho správneho nastavenia. Môžete byť primerane unavení, môžete žiť zdravým životným štýlom a ísť do postele vo vhodný čas, ale ak nemáte vytvorené priaznivé podmienky pre spánok, garantujeme vám, že vstávať budete unavení aj tak. Niekto si povie, ale veď vyspať sa dá kdekoľvek, len človek nesmie byť príliš náročný. Sú také typy, ktorým naozaj v pokojnom spánku nebráni ani hluk, svetlo, či tvrdý povrch na spanie. Dokážu sa dobre vyspať aj počas cesty autobusom, aj na zadnom sedadle auta, či pokojne aj na zemi. Predstavte si ale, že v takýchto podmienkach spíte každý deň. Ako na tom bude vaša chrbtica, svaly a celé telo? Bude spánok v skrčenej polohe, kde si nemôžete ani nohy poriadne vystrieť, naozaj taký osviežujúci?

Matrace

Možnože sme sa časom stali pohodlnejší, možnože naše telo vyžaduje iné potreby aj z dôvodu súčasného životného štýlu. Chrbtice nám trpia celý deň z dôvodu sedavých zamestnaní, častých jázd autom a nedostatku pohybu. Prečo by teda naše telo malo trpieť ešte aj v noci? Vytvorte si u vás doma také podmienky na spanie, aby ste boli stopercentne spokojní. Vhodné zariadenie spálne alebo miesta na spanie urobí pol práce za vás.

Postel

Vytvorte si doma oázu pokoja, kde nájdete ticho, čisté a príjemné prostredie, ktoré vám bude vyhovovať. Posteľ je základ, a preto na výber matracov klaďte čo najväčšie nároky. Nie darmo sa hovorí „Čo je lacné, nie je vzácne“. Matrace totiž dokážu spánok výrazne ovplyvniť. Buď pozitívne alebo negatívne. Pri lacných matracoch nemáte záruku, či po čase nezmenia svoj tvar, kvalitu a funkčnosť. Najmä pri tých najlacnejších, vyrobených z obyčajnej peny vám to určite hrozí. Matrace sa spočiatku zdajú pohodlné, skúste na nich ale spať niekoľko mesiacov. Výber matracov preto nepodceňujte a stavte na vysokú kvalitu a odolnosť.