Stačí na spánok dobrá posteľ?

Každý večer sa tešíme do voňavých perín, v tichosti túžime zavrieť oči a vyspať sa doružova. Čoraz viac ľudí má problém so spánkom. Vo väčšine prípadov za to môže práve spomínaný každodenný stres. V niektorých prípadoch vie však pomôcť aj úprava postele. Konkrétne výmena matracu. Matrac je najpodstatnejšou časťou každej postele a mal by mu byť kladený najväčší dôraz.

posteľ s obliečkami

Matrace do postele by sme si mali vyberať čo najdôkladnejšie. Majú vplyv na našu činnosť nasledujúci deň, keďže práve zo spánku získavame najviac energie. Kde sa ale kvalita spánku najviac odzrkadľuje je naše zdravie. Vedeli ste dostatočné množstvo dobrého spánku má vplyv aj na náš metabolizmus? Najkvalitnejší spánok je ešte pred polnocou a mal by trvať 7 až 9 hodín pre dospelého človeka. Ani viac ani menej. Najväčším faktorom, na ktorý má výber správneho matracu vplyv, je naša chrbtica. Práve tá by mala mať vhodný podklad aby netrpela. Preto je dôležité vyberať vhodný materiál a tvrdosť. Či už je pre vás najlepší tvrdý alebo mäkký matrac zistíte najlepšie osobne. Vyskúšajte si ľahnúť na viaceré tvrdosti. Určitú pozornosť by ste mali venovať aj materiálu, z ktorého by sa váš matrac mal skladať. Zabúdať by ste nemali na vzdušné látky, keďže v noci sa chtiac či nechtiac spotíme.

človek na posteli

Pot spôsobuje na nekvalitnom materiáli plesne a hromadia sa v ňom roztoče. Veľkou výhodou, ktorú si väčšina kupujúcich hneď neuvedomí, je možnosť prania vrchného poťahu. Práve ten znižuje riziko plesní. Na trhu nájdete od antibakteriálnych, doštičkových penových aj veľa noviniek, ktoré obsahujú napríklad vlákna striebra. Nezabúdajte, že väčšinu času v živote prespíme a preto by tomu mal zodpovedať aj výber vášho matracu. Je to jednou z najdôležitejších vecí v domácnosti, do ktorej sa oplatí investovať. Preto matrac vyberajte podľa kvality nie podľa financií.