Tantrické masáže a mýty, ktoré ich sprevádzajú

Prakticky pri mnohých veciach existuje niekoľko vzájomne odlišných právd alebo skôr akýchsi ľudovo vytvorených názorov, pričom mnohé skutočné stránky danej veci zostávajú nepovšimnuté. Takisto vzniká veľa mýtov a poloprávd alebo len veľmi jednoduchých a nepriamych „faktov“, no tie ďalšie, hlbšie a reálnejšie zostávajú žiaľ bokom. Nie, v tomto článku sa nebudem venovať konšpiráciám, politike ani ničomu podobnému, ale názorom na tantrické masáže a presnejšiemu upresneniu ich podstaty, ktorá nie, nie je iba o erotike a iba „o tom jednom“. Skúsme si tak spoločne uviesť na presnejšiu rovinu niektoré z rozšírených ľudových tvrdení a povier.

Mužské telo, ruky, masáž.jpg

Cieľom tantrických masáží nie sú erotické služby, ale snaha dosiahnuť celkové uvoľnenie a načerpanie čerstvej životnej energie, ktorá na základe tantrického učenia vychádza práve z našej sexuality, intímnych orgánov a ich stredísk. Takisto je dôležitá detailná harmónia každého dotyku masérky so zákazníkom či maséra so zákazníčkou (príp. ľudí rovnakého pohlavia). Zákazník si takisto určuje mieru komfortu v prípade hanblivosti alebo silného sexuálneho napätia.
Tantrické masáže nie sú určené len pre mužov, ale takisto pre ženy alebo dokonca páry. Podstata vlastne bola vysvetlená už vyššie a účinok ako aj princíp týchto praktík je blízky ľudskému telu všeobecne, rovnako ako ľudskému vnímaniu a jeho sexualite. Rovnaké blahodarné účinky prinesie tento typ masáži aj ženám, pričom v prípade ich heterosexuálnej orientácie vykonáva služby masér.

ruky masírujú ležiacu ženu, masáž.jpg

Tantrické masáže môžu byť vykonávaná hocikedy a hocikdeje zásadný omyl, pretože veľmi podstatnú úlohu zohráva atmosféra. Ukážkovú atmosféru tak poskytujú centrá ako tantra bratislava https://bratislavatantra.sk/tantricka-masaz/. Aj tu je však dôležité, aby bol klient dostatočne uvoľnený, pripravený a oboznámený s tým, čo ho čaká. Rovnako si môže určiť s akými praktikami a do akej miery súhlasí a bude ich považovať za komfortné. V žiadnom prípade nesmieme vravieť o stiesnených, hanblivých či inak nepríjemných pocitoch.