Facebook vám môže dovoliť vypnúť nepríjemné upozornenia v aplikácii

Podľa app výskumník a expert na reverzné inžinierstvo Jane Manchun Wong , Facebook je v súčasnosti testovanie schopnosť zapnúť a vypnúť červené noty, známe ako odznaky, ktoré dostanete pre jednotlivé karty mobilnej aplikácie spoločnosti. Týmto spôsobom, ak sa naozaj nezaujímate o hodinky alebo skupiny, nemusíte sa pozerať dolu ďalším jasným červeným číslom odznaku, ktoré si vyžaduje vašu pozornosť.sociální média.jpg
 
Podľa TechCrunch je to globálny test na iOS a Android. „Testujeme nové spôsoby, ako dať ľuďom väčšiu kontrolu nad oznámeniami, ktoré dostávajú v aplikácii Facebook,“ povedal hovorca na Facebooku.
Hovorca dodal, že spoločnosť si je vedomá, že používatelia nemusia byť upozornení mnohokrát, že oznámenia čakajú, najmä keď už máte možnosť prispôsobiť, ako sa konkrétne aplikácie zobrazujú prostredníctvom prispôsobení systému na úrovni systému iOS a Android.
 
Ako John Herrman napísal v článku New York Times v minulom roku s názvom "Ako Tiny Red Dots prevzal váš život," moderné-deň oznámenia dizajn bol rafinovaný a kalibrované v priebehu rokov s cieľom maximalizovať pravdepodobnosť, že priemerný telefón užívateľ bude klepnutím na Ikona aplikácie alebo aplikácia v aplikácii, akonáhle sú už vytiahnuté.
 
„Čo je na bodkách také silné, že kým ich neskúmame, môžu znamenať čokoľvek: e-mail meniaci kariéru; pripomienka, že Zimný koniec predaja čoskoro; zápas, dátum, „musíme hovoriť,“ píše Herrman o ničivom hypnotizujúcom účinku, ktorý môže mať aj malý, jemný dizajnový prvok na našich mozgoch.facebook.png
 
Niekoľko technologických spoločností malo pohodlné prebudenie neskorých účinkov, ktoré ich aplikácie a služby môžu mať na jednotlivcov i spoločnosť, a teraz sa vynakladá úsilie, ktoré nám pomôže lepšie riadiť náš vzťah s technológiou . Toto je primárne prostredníctvom nastavení monitorovania aplikácií a oznámení; Apple na to používa čas obrazovky a pre spoločnosť Google sa to nazýva Digital Wellbeing.