Technológia LED a úsporné svetlo emitujúce diódy

Každý laik dnes vie, že svetelné produkty, ktoré predáva dnešný trh, prešli určitými, dá sa povedať veľmi podstatnými zmenami. Svojimi užívateľskými vlastnosťami sú naďalej prístupné a jednoduché na pravidelné používanie pre každého bežného spotrebiteľa. Čo je však podstatné, dnešné svetelné produkty sú oveľa úspornejšie, sú ekologické a majú dlhú životnosť žiarenia. Okrem toho sa rozžiaria ihneď po zapnutí a následne poskytujú čistý, resp. nerušený chod svietenia. A tieto vlastnosti sú splnené hlavne za predpokladu, ak sa bavíme o osvetlení LED.

žiarovka. prúd

Teda o type svetiel so svetlo emitujúcimi diódami. Sú to diódy vyžarujúce (emitujúce) svetlo a predstavujú úspornejšiu cestu svietenia. Ich spustenie do prevádzky ako aj následné svietenie spotrebuje v porovnaní so starými žiarovkami minimum energie. Oproti starým žiarovkám sú svetlá s emitujúcimi diódami z hľadiska úspory efektívnejšie o cca 90%.

Rozdiel je teda v spôsobe, prostredníctvom akým produkujú žiarenie. S takýmito diódami sa navyše viaže dlhá životnosť svietenia, vo všeobecnosti sa udáva asi 50 000 hodín.

Aké typy svetelných produktov si teda vieme predstaviť pod LED?

farebné svetlá, pruhy

Každého asi napadnú žiarovky, čo je pravda, no okrem nich sú to aj iné typy svetiel. Napríklad aj reflektory, trubice, panely, no svojim dizajnom je špecifické led podsvietenie Ledprodukt.sk vo forme pásikov.

Led pásiky sú vlastne samolepiace pásy z vrchnej strany osadené žiariacimi diódami. Tými, ktoré boli spomenuté v texte vyššie. Teda tými, čo sú súčasťou úsporných svetlených produktov. Práve tieto sú súčasťou led pásov, ktoré je možné umiestniť na vami zvolené miesto. Ideálne slúžia na nasvietenie nejakých predmetov alebo pracovných plôch.

Môžu produkovať buď jasné bielo svetlo, alebo farebné. A to najmä vtedy, ak sa rozhodnete pre dekoračné farebné pásiky, či tie s označením RGB.