Zákusky, ktoré si môžete dopriať aj počas ketónovej diéty

Ketónová diéta nepozná sacharidy. To je nemenný fakt. To však ale neznamená, že si nemôžete dopriať zdravé, chutné a hlavne bielkovinové zákusky. Nebudú sladké, avšak sladké budú. K tomu budú aj dobré  a prospešné pre vaše telo. Nerozumiete? O chvíľku pochopíte. Poďme sa pozrieť na niektoré z týchto chutných zákuskov. Pozor! Všetky z nich sú povolené až v poslednej fáze diéty.
 Farebné košíčky na zákusky na stole.jpg

Tvarohové buchtičky

 
Proteínové tvarohové buchty https://www.prodietix.sk/proteinova-tvarohova-buchtavás chytia za srdce a hlavne za žalúdok. Samozrejme v pozitívnom zmysle slova. Budete na nich potrebovať tri kusy vajíčok, trochu stévie, ktorá je sladká, no neobsahuje sacharidy, tvaroch, ideálne nízkotučný a dve až tri lyžičky kvalitného kakaa. Ak by ste si chceli buchty ochutiť ešte  niečo viac, použite aj krém s príchuťou vanilky Prodietix. Zo všetkých surovín si vypracujete vláčne cesto a necháte upiecť. Vanilkový krém použijete na poliatie buchtičiek.
 

Puding s chia semenami

 
Chia semená majú úžasnú vlastnosť, a to, že pri namočení naboptnajú a navyše okolo seba vytvoria hustý rôsol. Preto ich môžete využiť na prípravu pudingu. Namiesto klasického mlieka použijete mandľové, sójové alebo ryžové. Najlepšie je mandľové. Necháte ho zohriať v hrnci. Keď bude teplé, odstavíte ho a nasypte do neho chia semená. Počkáte kým nabotnajú, mlieko osladíte stéviou alebo umelým sladidlom a necháte vychladnúť.
 Drevený lopár na kuchynskej utierke, tvaroh a vajíčka.jpg

Tvarohové guľky s orechmi

 
Ďalší veľmi chutný a zdravý recept. Navyše ho zvládnete aj vtedy, keď variť vôbec neviete. Miske si zmiešate tvaroh a trochu drvených vlašských orechov. Zmes mierne osoľte a ak chcete, tak použite i umelé sladidlo. To však nie je nevyhnutné. Do zmesi pridajte jedno vajíčko a vyformujte z nej guličky. Do vriacej a osolenej vody s olejom, guličky nahádžte. Počkajte kým vyplávajú, varte ich asi dve minúty, vyberte a môžete jesť.

5/5 - (1 vote)