Zariskovať sa niekedy oplatí


Vo svete sa niekedy nájdu múdre osoby ktoré spoja hlavy dokopy a vymyslia niečo, čo ľudí zaujme alebo naopak šokuje. Prečítajte si o troch najviac bizarných biznis plánoch ktoré mali svoje čaro a boli na niečo dobré.

slepice
 
 
1.       Sliepka na prenájom
 
Niekto by si povedal načo si budem prenajímať sliepku ak si ju môžem rovno kúpiť? Nájdu sa aj taký ktorý utratia rovných 250 dolárov na prenájom sliepky v meste. Tento fenomén sa nazýva taktiež urban farming. Obľubu má hlavne v Južnej Amerike kde ľudia si prenajímajú sliepky na vajíčka. Firma vám zabezpečí všetky potrebné prostriedky na chovanie takejto sliepky krmivo, klietku alebo aj know-how ako vlastne sa o takú sliepku v meste starať. Takže na raňajky si môžete urobiť praženicu z čerstvých a domácich vajíčok.

pes
 
2.       Psie slnečné okuliare
 
Ktorý psičkár neurobí pre svojho štvornohého miláčika aj to posledné. S komickým nápadom na trh prišla americká firma ktorá chcela byť originálna, ale takisto chcela našich miláčikov čo najviac chrániť od slnečných lúčov. Na trh po čase prišla ďalšia novinka a tou boli plavecké okuliare ktoré mali chrániť psov od chlóru, morskej soli alebo rôznych nečistôt. Táto vecička zaujala aj mieste televízne stanice ako CNN, Animal Planets a taktiež National Geographic. Cena sa pohybuje okolo 20 dolárov. Firma chce k štýlovým okuliarom pridať aj šiltovky alebo batohy.

vysavač
 
3.       Upratovanie bytu po párty
 
Niektorý z nás pocítili na vlastnej koži aké to je vstať na obed po ťažkej a búrlivej noci s bolesťou hlavy a uvidieť na stole a na zemi neuveriteľný neporiadok. Veľa z vás muselo prekonať aj tú bolesť hlavy a pustiť sa do upratovania. No na trh prišli dvaja mladí chlapci z USA, ktorí vymysleli veľmi originálnu firmu s názvom Hangover Helpers. Chalani majú aj vlasntú stránku kde si môžete vypočítať cenu podľa toho koľko ľudí bolo na párty a koľko izieb si prajete upratať. Chalani ponúkajú aj raňajky v cene. Biznis sa im rozbehol a po čase sa dostali do časopisov a dokonca aj do televíznej stanice CBS alebo aj Regis and Kelly kde chalani priznali že o prácu nie je núdza.