Zdravý životný štýl a posilnenie erekcie u mužov

Viacero mužov to možno pozná, že nie vždy je ich erekcia kvalitná v miere, v akej by si želali. Najčastejšie pod vplyvom fyzickej ako aj psychickej únavy je oslabená a tým aj konečný sexuálny pôžitok nielen pre muža, ale aj pre jeho partnerku. A možno k tomu ani nepríde, pretože sa nedostaví potrebné stoporenie. Nemusí to však byť ihneď porucha erekcieči príznaky erektilnej dysfunkcie, ale len dočasný stav.

  • O erektilnej dysfunkcii začíname vravieť, ak sa stav opakuje už asi pol roka. Vtedy by ste rozhodne mali navštíviť lekára.

Mimochodom kvalitu erekcie dokážeme určitými trikmi udržiavať v tom najlepšom stave a to v stručnosti tým, že sa budeme snažiť udržiavať v dobrej telesnej a psychickej kondícii. K tomu sa okrem vyváženej stravy a napríklad výživových doplnkov radí aj pravidelný pohyb a cviky na prekrvenie tela.

bežci v lese

K potrebnému prekrveniu tela vlastne prichádza pri všetkých pohybových aktivitách. A tie by sme mali uskutočňovať pravidelne. Nemusíme vravieť o nadľudských a profesionálnych výkonoch, ale aspoň o domácich cvikoch či naopak o hodinovej pešej prechádzke. Prospešný dokáže byť aj beh a vo svojej podstate tiež cyklistika, hoci so sedením na bicykli to nie je z hľadiska potencie vhodné preháňať a dávať si radšej prestávky. Efektívne dokáže byť tiež pravidelné plávanie. Na zvýšenie testosterónu to zasa vedia byť skôr cviky spojené s kulturistikou a posilňovaním.

muž pri počítači

Čo nám naopak škodí?

Naopak zabijakom erekcie a takisto zdravého mužského libida je sedavý životný štýl či sedavé zamestnanie. Rovnako tak v spojení s pravidelným stresom. Prospešné určite nie je ani fajčenie a ťažko stráviteľná, no pritom nevyvážená strava chudobná na vitamíny a minerály.

  • Niekedy poruchy môžu byť vážnejšieho organického charakteru a byť napríklad dôsledkom civilizačného ochorenia alebo pooperačného stavu.