5 dôvodov prečo čítať knihy


1.       Knihy rozvýjajú našu fantáziu
Predstaviť si zámok zdobený gotickými prvkami, zlatá rámi na obrazoch, točené schody vedúce do vežičiek, obrovská tanečná sála.. Drak, obrovský trojhlavý pes, víly.. Či hoci len predstaviť si New York.. Opisy miest, postáv či dokonca len vecí nám veľmi pomáhajú v rozvíjaní fantázie.. Kto veľa číta pozrie sa na oblak, či starý strom a uvidí v ňom niečo jedinečné a úžasné. Fantázia je jedna z najkrajších vecí aké môžme mať, pretože práve tá nás dokáže dostať z pochmúrnej nálady, či zlého dňa.

maják

2.       Zlepšujú slovnú zásobu
Vďaka tomu, že kniha využíva veľké množstvo opisov, synoním, antoním,.. Sa do našej slovnej zásoby dostávajú slová, ktoré ľudia ktorí nečítajú nepoznajú, resp. Vôbec nepoužívajú. A niekedy práve tieto slová z vás spravia múdreho a inteligentného človeka.

3.       Podvedome sa učíme
Pacient má diabetes, použili HCL, chloroform, .. a mnoho iných výrazov ktorým rozumieme vďaka knihám. Okrem toho sa medzi knihami nájdu aj žánre, ktoré sú edukatívne sami o sebe. Napríklad encyklopédia ale aj knihy o varení, návody ako vyšívať, trénovať psa a podobne..

bible

4.       Pomáhajú nám veriť na štastné konce
Žili spolu štastne až do smrti, vyliečil sa z rakoviny.. Práve pozitívne knihy nám dávajú šancu na šastný koniec, šancu uveriť že všetko môže skončiť dobre. Pomáhajú nám veriť, že jedného dňa stretneme toho právého/pravú, že nájdeme prácu snov, že si splníme sny.. Bez nádeje a viery by náš život nemal zmysel.

5.       Relax
Po dlhom dni strávenom v práci,  či v škole kde stále po vás niekto niečo chce je relaxom ľahnúť si a prečítať si pár stránok z obľubenej knižky. Poprípade pre niekoho je kniha ľahkým spôsobom ako zaspať, stačí keď ju otvorí a po pár stránkach sa mu pomaličky začnú zatvárať oči.