Chudnutie je o strave a pohybe

Každý z nás kto nebol obdarený úžasnou postavou skúšal aspoň raz vo svojom živote chudnutie. Málokto však vie ako na to. Robíme časté chyby pri cvičení a strave. Pozrime sa teda na najčastejšie chyby a na to ako správne chudnúť a zladiť stravu a pohyb.

zelenina

Strava

Začnime teda tým dôležitejším a to stravou. Samozrejme je dôležitejšia ale dokonalou je len v súlade s pohybom. Na to nesmieme zabúdať! Pri strave je teda dôležitá vyváženosť. Najľahšie ako pochopiť stravovanie pri chudnutí je pozrieť si výživovú pyramídu. V nej máte rozdelené jednotlivé druhy potravín podľa množstva koľko ich jesť. Stravu si osvojíte počas chudnutia je dôležité dodržiavať už navždy. Áno čítate správne. Je to zmena, ktorá vám musí ostať navždy, inak si vašu postavu neudržíte. Ak sa vyrovnáte s faktom, že táto zmena je trvalá až potom môžete začať chudnúť.

Najdôležitejšou vecou je nejsť po večeroch. Hovorí sa o nejakých dvoch až troch hodinách pred spánkom. Malo by to byť tak, že ak si večer už len sadnete alebo ľahnete a nebudete nič robiť, vtedy by ste jesť už určite nemali. Dôležité je taktiež dodržiavať rozmiestnenie jednotlivých jedál. Mali by ste jesť každé tri hodiny menšie porcie jedla. Vaše telo sa tak nevyhladuje a predídete prudkým vyjedaniam vašej chladničky. Je potrebné dostať do rovnováhy pomer tukov, cukrov a bielkovín. Základom zdravej stravy je však zelenina, ovocie, mäso, obilniny, ryby, orechy. Vymenovala som len niekoľko základných potravín ale je ich omnoho viac. Najprv si to poriadne naštudujte a až tak si vytvorte jedálniček ktorý budete dodržiavať.

cvičení

Pohyb

Druhou dôležitou vecou pri chudnutí je určite pohyb. V základe platí, že by ste mali mať pohybovú aktivitu tri až štyri krát do týždňa aby ste videli nejaké výsledky. Robte hlavne to čo vás baví a do pohybu sa nenúťte. Je dôležité aby ste nerobili pohybovú aktivitu, ktorú nemáte radi. Pri pohybe taktiež platí, že by mal byť súčasťou vášho života už na trvalo. Môžete obmieňať aktivity a postupom času znížiť pohyb na dva krát do týždňa, čo by vám malo zabezpečiť udržanie postavy. Nad tým však môžete uvažovať až po niekoľkých mesiacoch alebo rokoch. Záleží to na tom koľko kilogramov chcete zhodiť.