V zdravom tele zdravý duch

O zdraví sa toho nahovorí neskutočné množstvo. Je to fakt téma, ktorá nikdy neomrzí. Všetci by sme chceli byť zdraví. Či už sme ešte mladí teenageri alebo starší dôchodcovia, ktorí už nevládzu až tak ako v minulosti. O zdraví sa vydalo neskutočné množstvo kníh a stále sa píšu nové a nové… Pretože niektorí ľudia si myslia, že našli svoj recept na zdravie a vyliečenie samých seba. Nedá sa povedať, či práve ten ich spôsob je ten pravý a či bude fungovať na iných.

ekg

Zdravie je nenahraditeľné

O zdravie sa však starajú najviac tí, ktorí ho majú už menej. My, mladí sa väčšinou nezaujímame o to ako žijeme, ale užívame si život tak ako to najviac ide. Nechceme sa nechať obmedzovať nejakými pravidlami a riadiť si život zákazmi a príkazmi. Starší ľudia sa začínajú o svoje zdravie starať tým viac, čím viac im pokrivkáva. Keby sme tak mali naše roky a ich skúsenosti a rozum… správali by sme sa k sebe inak. Šetrnejšie a lepšie.

voda

To, že je niekto zdravý napriek tomu, že fajčí a pije ako dúha, je len vďaka tomu, že vyhral svoju genetiku na lotérii. Nie je to dôkaz, že by sa nemuseli starať o svoje zdravie. To vôbec. O zdravie sa treba starať. On len vyhral svoj genofond a predkov, ktorý mu zaručili taký organizmus aký má.

lékařr

A už vôbec nesúhlasím s výrokom, že do hrobu má ísť telo zhumpľované. Telo pôjde do hrobu také, aké má byť, ale my sa musíme snažiť o to, aby telo nešlo do hrobu predčasne. To je naša jediná úloha ohľadom nášho zdravia. To je už jedno, či to zahŕňa pravidelné športovanie, cvičenie, zmenu stravy alebo myslenie pozitívne. Dôležitý je prvý krok. Hlavne treba začať, pozvoľna a postupne pridávať. Netreba meniť príliš veľa hneď naraz, pretože sa vám to nevyplatí a dlho to nevydržíte. Malými krokmi a nemusíte sa báť neúspechu. Na dobré sa predsa oplatí počkať. A vôbec to nebude trvať dlho, nebojte sa.