S prívlačou je chytanie rýb nekončiacou akciou a zábavou

Prívlačje čoraz známejšou, no predovšetkým obľúbenejšou technikou lovu viacerých rybárov. Pre mnohých je táto technika dokonca impulzom, ktorý im dodáva chuť pri tejto činnosti zostať a tráviť pri nej pomerne dosť času. Viacerí „nerybári“ sú názoru a tvrdia, že rybolov sa im zdá nudný, pretože si pod týmto pojmom predstavujú osobu, ktorá celé hodiny sedí na jednom mieste a márne dlhé hodiny čaká, kým sa nejaká ryba uráči dať o sebe vedieť. No prívlač je niečo celkom úplne iné, je to tá zábavná a akčnejšia stránka opisovanej aktivity, ktorá by určite oslovila aj viacerých zo spomenutej kategórie „nerybárov“. Je to rybolov v pravom zmysle slova, neustála akcia v priamom prenose a naživo. K tomuto typu chytania je ale potrebné vlastniť privlacove pruty.

rybolov

Táto technika si svoju popularitu získava hlavne u tej mladšej generácie, ktorá je naučená chcieť všetko hneď a teraz nehovoriac o tom, že popri koníčku akým je rybolov majú aj prácu a povinnosti. Nejeden z mladších rybárov tak zastáva názor, že na „klasický štýl chytania“ (na ťažko, na bójku, vábením,…) v podstate ani nemá dostatok času. To by pri tej rieke či jazere musel byť takmer nonstop. No pokiaľ ide na lov rýb tak raz do mesiaca a naozaj chce, aby to za niečo stálo a chce vidieť rýchlejšie výsledky, využíva práve typ chytania známy pod spomínaným pojmom prívlač.

rya

Využíva sa k chytaniu dravých rýb takpovediac športovým, profesionálnym štýlom. Preto je k nemu potrebná kvalitná výbava, na akú sa rybár pri tomto akčnejšom nasadení bude môcť spoľahnúť. Prívlačovou technikou efektívnym spôsobom ulovíme i sumca a pri lovení tohto druhu mohutnejších rýb treba rátať s kvalitným vybavením hádam ešte dvojnásobne. Aj v tomto prípade je jednou z prvých a dôležitých vecí mať prút, ktorý by nám ideálne sadol do rúk a mal by praktické vlastnosti.