Je to len biznis, alebo poníženie sa v reklame


Niektoré celebrity si už spravili zvučné meno po celom svete. Niektoré svojim nadaním a snahou, iné možno ani nevedia ako. Ale človeka proste zaujme, alebo skôr zarazí fakt, ako svetovo známi ľudia, ktorí mali svojho času obrovský úspech, nakoniec klesnú v našich očiach kvôli tomu, že sa stanú hercami nejakej krátkej reklamy na produkt, ktorý je viac-menej o ničom, alebo skrátka nesúvisí s ich povolaním, v niektorých reklamných šotoch dokonca viditeľne klamú, lebo len hovoria presný scenár, ktorý im podsunie výrobca reklamy a človek si tak proste myslí, že tí známi ľudia proste majú naviac. Iné reklamy zasa prichádzajú do absurdností alebo extravagancie, pričom využijú slavné mená hercov, či ich objavenie sa v reklame. Ale vidíte, niektoré celebrity si to skrátka vysvetlia tým, že si zvýšia popularitu, alebo skrátka ide len o biznis, o chvíľkový zárobok pre predajcu, no aj pre nich samotných. Pozrime sa teda aspoň na jeden z mnoha takýchto prípadov.

marketing

•         Hulk Hogan, alebo „Hulkster Cheesburger“
Hulk Hogan. Celé osemdesiate roky bol jednoducho nekonkurenčne najvplyvnejšia a najpopulárnejšia hviezda rozbiehajúcej sa WWF, čiže svetovej wrestlingovej federácie. Boli to veľmi populárne zápasy vysielané v TV prenose, ktoré sledovala celá Amerika, vlastne ten fenomén je populárny dodnes, dnes už pod názvom WWE. Ale Hulk Hogan, aka „Hulkster“ je skrátka legendou, bol asi najpopulárnejšou hviezdou celé generácie. Pri rozhovoroch bol známy tým, ako vravel deťom, aby pravidelne brali svoje vitamíny, vyspovedali sa so svojimi hriechmi pred Ježišom Kristom a skrátka žili usporiadaný a zdravý životný štýl. Na „Hulksterovi“ to bolo veru vidno. Cez sto kilov čistej svalovej hmoty, dokázal tresnúť o zem i tým najväčším súperom.

nabídka

No a predstavte si, že tento človek teraz v reklame propagoval cheesburger, ktorý si ohrejete v mikrovlnke. Dokonca je i na obale tejto „diétnej a zdravej“ pochúťky.