Večne optimistické správy o eurofondoch


Už v roku 2016 sme mohli vidieť reportáže a reklamy o pozitíve týchto najkrajších darov, eurofondov. Ja vám však poviem, že každá minca má dve strany, alebo za všetkým dobrým hľadaj i to zlé, či nič nie je zadarmo. Alebo nie všetko čo sa blyští, býva zlato.

mince

Dôležité však je, k čomu sú eurofondy určené. Niekedy skutočne vravíme o absurdnosti. Je nám prikázané, aby sa tieto dary minuli na určité veci, pričom realizácia iných plánov by bola oveľa prínosnejšia, významnejšia i dôležitejšia. Ale k tomu sa vyjadriť nemôžeme.

otázka

Pozrime sa teda na pár investícií z eurofondov
Potom to v realite vyzerá tak, že v obci, v ktorej žije dokopy 50 ľudí sa usilovne tvorí kruhový objazd, Senica postavila verejné záchody za 60 000 Euro, pričom v zime nie sú peniaze na ich vykurovanie, v Trenčíne sú vybudované drahé chodníky, ktoré vás však nikam nezavedú, nemajú vlastne cieľ a pointu, do určitej osady sa ivestovalo 100 000 Euro, avšak tým občanom to k zamestnaniu či k vzdelaniu vôbec nepomohlo, pretože sú vplyvnejšími ľuďmi a zamestnávateľmi považovaní za asociálov a málokto im tú prácu či vzdelanie poskytne.

Potom vravíme napríklad o obci Oslany, kde máte dokopy 14 kilometrovú cestu a na jej upratovanie sa kúpilo auto v hodnote 400 000 Euro,  v Hnúšti sa kúpilo osem lavičiek a malé preliezačky za 151 000 Euro. Z Nového mesta do Pieštan sa musela „prerábať“ bezchybná trať a to tuším až 2 roky, toho času som odtiaľ chodil na vlaku a verte mi, že pravidelne, každý deň, mal vlak domov minimálne hodinové meškanie a to len preto, že sa musela robiť trať, na ktorú šli eurofondy, avšak podľa mnohých ľudí to bolo zbytočné. Tie peniaze sa na to proste museli minúť a je jedno, či to malo význam. Všetky tieto prípady, ktoré som tu opísal boli financované z eurofondov a to ešte o mnohých podobných „potrebných investíciách“určite ešte neviem.

baner

Slobodnú budúcnosť vymieňame  za dary
Tieto eurofondy sú nám vykresľované ako peniaze zdarma, ako milosrdné dary z lásky. Ale ono to má svoju plánovanú podstatu, nebojte sa, nič nie je len tak zdarma. Kvôli odkázanosti na tieto eurofondy a Eú tak musíme rozpredávať našu krajinu a tvoriť miesto pre podniky z iných krajín, ktoré z nás robia lacnú pracovnú silu.