Jednoduchá a zábavná elektronika pre Vás


V prvom rade si musíme rozmyslieť, čo vlastne potrebujeme a hľadáme:
1.      Potrebujem prístup na internet, kvôli prístupu k potrebným informáciám a k sociálnym sieťam.
2.      Potrebujem využívať softvér na písanie napr. žiadostí, životopisov, e-mailov.
3.      Chcem tvoriť? Ak máte záujem vytvárať zaujímavé grafické projekty- fotky, obrázky, videá, ďalej sa môže jednať o tvorbu hudobného projektu.
4.      Chcem mať možnosť zahrať si najnovšie, najpopulárnejšie a najnadupanejšie videohry s hráčmi s celého sveta.
5.      Rád by som mal jednoduchý prístup k veľkému množstvu rôznych aplikácií a jednoduchých hier kedykoľvek so sebou.
 notebook na trávě
Ak ste sa našli v bode 1 a 2 – Vo vašom prípade stačí nájsťnotebook v najnižšej cenovej kategórii, do ktorého si nainštalujete webový prehliadač- odporúčam napr. Mozilla Firefox. Na písanie napr. žiadostí a životopisov, alebo ľubovoľných textov potrebujete mať program s názvom Microsoft Word, ktorý je v základnom balíku OS Windows.  K písaniu a čítaniu e-mailov odporúčam zaregistrovať sa na stránku gmail.com.
Ak Vás zaujal bod 3-Pre Vás by bolo najlepšie investovať do PC- 2.4Ghz procesor, 4GB RAM, 80GB Harddisk. Ak chcete hudbu nielen počúvať, ale aj tvoriť, odporúčam zakúpiť program FL Studio. Ak však chcete robiť len hudobné remixy, postačí Vám aj program VirtualDJ. Na tvorbu animácií vyhľadajte softvér Blender. Máte záujem editovať vaše videá?  Na to postačí program Movie Maker, ktorý je súčasťou vášho OS Windows. Pre tvorbu ilustrácie skúste- Inkscape, Gimp 2.
tablet Hisense

A teraz bodu 4 V tomto prípade odporúčam uvažovať hlavne o hracích konzolách, prípadne drahšom PC, ktorý by mal výkon procesora cez 3Ghz a hlavne grafickú kartu napr. NVidia GeForce s výkonom 2 GB, a RAMkou 6GB. Populárne konzoly: Sony Playstation 4 a Microsoft Xbox.
A na záver bod 5-Pre Vás by bol ideálny tablet v hodnote cca 70 eúr. Tablet, ktorý používa operačný systém Android. Napr. model Lenovo TAB37, ktorý má zabudovanú aj GPS.