Ako sa záživne naučiť programovať

Sme v časoch kedy je pojem ITčkár človek ktorý sedí za počítačom a dostáva veľký plat. Väčšina ľudí ani nevie v princípe ako ITčkári pracujú pretože vytvárajú softvér ktorý nevidíme a nemôžeme sa ho dotknúť a kontakt s ním máme iba ako s výsledným produktom. Človek pracujúci v IT sektore má teda aj dobré finančné zázemie pretože jeho práca je tak špecifická, že iný by sa v nej nevedel pohybovať. A ak áno tak má za sebou niekoľko rokov malého programovania a zisťovania o programovaní. Nie je to žiadna veda, celé programovanie. Avšak mnohým sa zdá nudné, preto učenie sa programovať rýchlo vzdajú. Ako sa však naučiť hlavné základy programovania zaujímavom formou?

elektrony.jpg

­-pracujeme ako aj so softvérom aj s hardvérom. Teda presnejšie programujeme v počítači a hneď je možno vidieť výstup, teda hardvér. Nato to sa výborne hodia Programovateľné dosky obsahujúce primitívny (na dnešnú dobu) typ počítača ktorý a pomocou free programu dá pomocou USB kábla naprogramovať. Ide o zábavnú formu pretože na túto programovateľnú dosku sa dá zapojiť mnoho výstupných snímačov ako napríklad Led svetlo alebo húkačka a mnoho vstupných snímačov ako napríklad tlačidlo alebo pohybový senzor. Takto sme si ľahkou formou pomocou miliónu návodov na internete schopní naprogramovať veľa vecí do domácnosti ako napríklad jednoduchý alarm na dvere.

počítač.jpg

S takouto jednoduchou doskou prišla dávnejšie firma Arduino a následne na rovnakom princípe mnoho firiem ktoré vyrábajú klony pôvodného arduina a ste schopný ich zohnať za pár eur. Do 40€ zoženiete celý kufrík s rôznymi snímačmi a začína sa pre vás kutilské obdobie kedy vyrábate mnoho zaujímavých vecí od vylepšovákov po hračky pre deti a tiež sa popritom naučíte základy zábavnom formou a môžete ďalej pokračovať pomocou rôznych kurzov alebo samo vzdelávaním. Týmto spôsobom sa ani nenazdáte a otvorí sa vám cesta k vzdelaniu v oblasti programovania.