Kvetiny vo vašom domove

Každý z nás doma určite pestuje nejakú kvetinky alebo rastlinu. Dnes sa ale pozrieme na o ako sa starať o rastlinu a aké sú prác v móde.

Domáce šťastie
Táto rastlinka pochádza z Číny a u nás na Slovensku je veľmi populárna.  Táto rastlinka nemôže byt oknách , pretože nemá rada prievan ale môžete je dať na vlhšie miesto , prípadne na častejšie polievať alebo striekať vodou. Rastlinke vyhovuje izbová teplota do 23 stupňou .

kaktus

Begonia
Ma radšej polo tienisté miesto , a dobre vetrateľný priestor. Túto rastlinku polievame podľa potreby a rastlinka znesie teploty až do 25 stupňou.

Kaktus
Táto rastlinka vydrží bez vody aj niekoľko týždňov. Kaktus má rád priame slnko , alebo teplejšie prostredie aj do 30 stupňou. Ideálne je najlepšie keď ju nechte v okne , na balkóne , alebo vo vonkajších priestoroch.

Cambria (Orchidea)
Cambria je epifytická orchidea, v dobe rastu jej vyhovuje bežná izbová teplota, ktorú na zimu znížime na 16 – 18 C °. Dobre prospieva na svetlom mieste bez priameho slnečného žiarenia. Zalievame mierne, ale pravidelne cca 1x týždenne. Ak je substrát zle priepustný a príliš starý rastlina reaguje harmonikovým rastom, zlá a nepravidelná zálievka má tiež za následok harmonikový rast. Presadíme na jar, do substrátu pre orchidey.

orchidej

Citrusovník
Medzi citrusové rastliny patria citróny, pomarančovníky, Kumkváty a mandarinkovníky. Tieto exotické rastliny sú obľúbené pre svoje lesklé listy a tak aj pre svoje voňavé kvety. Citrónovník umiestňujeme na veľmi svetlé stanovište bez priameho slnka. V polovici mája môžeme citrónovník umiestniť von. Od jari do jesene výdatne zalievame na zimu zálievku čiastočne obmedzíme. Rastlina neznáša preliatie. Veľmi dôležitá je vysoká vzdušná vlhkosť. Rastlinu rosíme najlepšie denne. V období rastu hnojíme raz za 14 dní štandardným tekutým hnojivom, v zime nehnojíme. V období rastu citrónovník vyžaduje teplé stanovište 18 – 20 ° C, v zime je potrebné rastline dopriať pokoj v chladnom, svetlom prostredí pri teplote 10 – 15 º C.

Kvetiny vo vašom domove

Ohodnoťte příspěvek