Pracovný Notebook Dell

Ak hľadáte notebook skôr na prácu máme pre vás riešenie. Notebook od Dellu má všetko čo potrebujete.

počítač

§ Pracovný notebook Dell nie je ani mali a ani veľký. Je to skôr taká stredná cesta. Jeho rozmery sú 381,4 × 267,5 × 25,6 a jeho konštrukcia je klasická. Veľkosť displeja je 15,6 palcov a rozmery displeja sú 1 366 × 768 px. A ešte podotknem že nie je dotykový.
Disponuje Chipsetom Intel Core i5 6200U, CPU: 2×2,3 GHz, GPU: AMD Radeon R5 M315. Operačný pamäť má 8GB RAM a vnútornú pamäť 1 terabite. Taktiež je možnosť rozšírenia pamäte pomocou SD disku.

· Na internet sa pripojíte klasický cez Wifi a súbory môžete posielať pomocou technológie Bluetooth. Notebook neobsahuje technológiu NFC čo je škoda.
Notebookov bude šlapať na operačnom systéme Windows 7 Profesionál, no je možnosť rozšírenia na novší teda na Windows 8 alebo 10. Batéria má 40 Wh a podľa výrobcu udáva výdrž až 7 hodín, no po čase to môže byť aj menej – batéria je odňateľná, čiže ju môžete ľahko vybrať a vymeniť ju za novú.

o Ak teda hľadáte notebook vhodnejší skôr na prácu tento notebook od Dellu je na to ako stvorený. Jediným problémom bude batéria ktorá bude má menšiu výdrž ale po pripojení nabíjania bude notebook pracovať ďalej. Ak teda nebudete chcieť mať stále pripojené nabíjanie môžete zainvestovať a dokúpiť batériu ktorá vás bude do pár desiatok eur. Najväčšou výhodou je operačná pamäť RAM ktorá má 8 GB a vnútorná pamäť 1 TB čo na prácu úplne postačí. Tato vnútorná pamäť Vám postačí na dokumenty, hudbu, videá a súbory.

klávesnice

ü Čo sa ale týka operačného systému ten má Windows 7 vo verzii Pro no pokiaľ budete chcieť môžete ho upgradovať no novší, napríklad na Windows 8 či 10. No myslím si že Windows 7 bude výborným spoločníkom na prácu nielen z dokumentmi ale prácu z operačným systémom všeobecné. Tento notebook je vhodný partner n cesty, či na prácu do kancelárie. Ak ale máte chuť si zahrať hru, spustíte len hry ktoré majú menšie požiadavky na spustenie.