Prečo je fotografovanie také skvelé hobby


Na začiatok samozrejme nepotrebujete nič extra – teda okrem fotoaparátu. V dnešnej dobe    už má fotoaparát každý telefón. Avšak ak chcete tvoriť fotografie, ktoré vás zviditeľnia a z ktorých  vašim kamarátom padne sánka, budete potrebovať niečo na vyššej úrovni.

foťák

Jedným zo znakov, že fotografovanie je vaše hobby je to, že za svoje fotografie nedostávate finančnú odmenu – teda to znamená, že môžete fotiť to čo chcete. Nikto vám nerozkazuje,    čo fotografiou zachytiť a tak vaša kreativita môže pracovať na plné obrátky.

Fotografovanie je samo o sebe podľa niektorých ukľudňujúceuvoľňujúce. Čakanie na ten správny moment kedy zatlačiť spúšť, ktoré vystrieda následný pocit zadosťučinenia z uskutočnenej fotografie. A napokon úsmevné pohľady na fotografie, ktoré si budete prezerať o pár rokov a spomínať na tú chvíľu, ako by ste tam práve boli – to je jeden z hlavných dôvodov, prečo je fotografovanie takým obľúbeným koníčkom.

digitalní foto

Podľa niektorých fotografov môže byť fotografovanie návykové, obzvlášť ak radi zachytávate momenty zo svojho života, ktoré si ceníte najviac. A na tom nevidím nič zlé. Aj práve preto považujem fotografovanie za jedno z najkrajších koníčkov vôbec.

fotky

Boli by ste prekvapení čo sa dá s fotografiou robiť a ako sa dá nájsť krása v každej časti sveta a v každej etape života. Je to niečo, čo sa môže naučiť každý a keď sa do toho ozaj vložíte vráti vám to viac ako vynaloženú námahu a čas.
Každý má však na fotografovanie iný názor. Niektorí uprednostňujú ako hobby maľovanie, iní – vrátane mňa zas hudbu. Rozhodne ale nemám k fotografovaniu negatívny postoj a priznávam, že keď sa dívam na fotografiu mám pocit, že sa dívam na svet očami fotografa. Je to klišé ale ozaj to vystihuje môj postoj. Na fotografoch obdivujem hlavne ich schopnosť zachytiť moment, ktorý je už navždy preč a ktorý je neopakovateľný