Silná imunita ako základ zdravia


O imunite počúvame denne, povedzme si však, čo presne slovo imunita znamená. Je to odolnosť nášho organizmu voči chorobám. Môže byť vrodená a získaná. Získaná imunita je napríklad očkovaním, telo si na konkrétnu chorobu vytvorí protilátky a stane sa voči nej imúnnym.

Vrodenú imunitu môžeme pomocou správne zvolených prostriedkov posilniť, čím náš organizmus získa väčšiu odolnosť proti nepríjemnostiam, ktoré už každý z nás určite zažil. So silnejšou imunitou sa človek cíti silnejšie, energickejšie a výkonnejšie, čo využije asi vo všetkých životných aspektoch.

volnost

Ako si imunitu spoľahlivo zvýšiť?
·         Vitamín C je skvelým pomocníkom. Pokiaľ ho nechcete brať silou mocou v tabletkách ale v strave, odporúčame citrusové ovocie, jedným z najväčších zdrojov sú však šípky, z ktorých si môžete urobiť víno, lahodný džem, alebo sirup.
·         Pravidelne športujte. Telo sa stane silnejším nielen po stránke svalov a fyzickej sily, ale aj imunity. Okrem toho, pravidelných cvičením sa dá predísť nadváhe, ktorá je veľkým nepriateľom silnej imunity.

·         Prekonajte nepohodlie a naučte sa sprchovať studenou vodou. Pôjde to síce pomaly, ale výsledky sa dostavia veľmi skoro.  Okrem posilnenej imunity je ďalším benefitom studenej sprchy zrýchlenie metabolizmu, sviežejší pocit, menší stres, či skrátka pocit, že ste prekonali svoju komfortnú zónu.
·         Doprajte si kvalitný, ničím nerušený spánok. Dajte si záležať, aby Vám v miestnosti, v ktorej spíte nesvietila televízia, mobil, či počítač, alebo akékoľvek iné svetlo. Približne hodinu pred zaspatím by ste nemali používať nijaké z týchto spotrebičov a spálňu riadne vyvetrať, čerstvý vzduch je totiž základom v akomkoľvek čase dňa.

citron

·         Vaša strava by mala byť pestrá a obsahovať čerstvú zeleninu a ovocie. Pokiaľ sa potrápite s výberom skutočne čerstvých a kvalitných surovín, rozdiel v chuti jedla poznáte okamžite a odvďačí sa Vám aj imunita. Nezabúdajte na dostatočný prísun bielkovín a tukov, strava by mala byť za každých okolností vyvážená.