Staňte sa populárnym na Instagrame


Žijeme v dobe, v ktorej ľuďom vládnu sociálne siete. Mobilná aplikácia Instagram je na svete od roku 2010 a odvtedy si už našla cestu k veľkému množstvu ľudí. Ak medzi nich patríte aj vy, prečítajte si niekoľko tipov, vďaka ktorým bude váš účet vyzerať lepšie a prinesie vám viac sledovateľov.
obrázky v mobilu
–          Kvalita fotografie – Ľudí vždy zaujme viac fotka, ktorá pôsobí prirodzene a kvalitne ako fotka, ktorá je tmavá, rozmazaná, prípadne sú na nej rôzne tiene. Toto osvetlenie sa dá upraviť priamo v aplikácií, pričom môžete upravovať aj intenzitu farieb, alebo ostrosť fotografie. Stačí, ak sa pred zverejnením fotografie trochu pohráte s funkciami aplikácie a fotka bude vyzerať omnoho kvalitnejšie.

–          Používanie filtrov – Instagram ponúka aj možnosť  využitia rôznych farebných filtrov. Tie môžu vaše fotky ozvláštniť, ale nemalo by sa zabúdať na to, že menej je niekedy viac.
fotky v mobilu
–          Pravidelnosť – Kvalita vždy víťazí nad kvantitou. Ak však budete pridávať fotky pravidelne, je to veľká výhoda. Účet, na ktorom sa pravidelne objavujú nové a kvalitné fotografie je určite zaujímavejší ako účet, na ktorom sa nejaký čas nič nedeje. Ak sa na účte dlhší čas neobjavuje nová fotka, často to vedie k tomu, že sledovateľ zruší sledovanie daného účtu.

–          Čas – Čas zohráva dôležitú úlohu. Áno, aj to v akom čase svoju fotku nahrávate môže ovplyvniť to, koľko ľudí ju uvidí. Najviac ľudí trávy čas pri tejto aplikácii hlavne ráno po prebudení, okolo obeda a večer pred spaním.

–          Hashtagy – Veľa ľudí robí tú chybu, že nevyužíva hashtagy. Pravda je však taká, že čím viac, tým lepšie. Vždy používajte hashtagy, ktoré súvisia s tým, čo je na vašej fotke a ak náhodou nenájdete taký, ktorý by sa vám hodil, môžete si ho vytvoriť.
focení mobilem
–          Komentáre – Ak sa pri vašej fotke objaví pozitívny komentár, určite naň reagujte. Slušnosť káže minimálne poďakovať. Tiež to platí aj opačne. Ak chcete, aby sa niekto pozrel na váš účet, komentujte účty iných. Ľudia sú zvedavé tvory a tak často zisťujú, kto si dal tú námahu a komentoval ich fotografie. Možno sa im práve vďaka tomu zapáčia vaše fotografie a pribudne vám nový sledovateľ.