Využiť alebo nevyužiť služby cestovnej kancelárie?


Cestovanie cez cestovnú kanceláriu do cudziny tvorilo v minulosti hádam aj 100% všetkých dlhodobejších pobytov v zahraničí. Dlhodobejších je zmysle viac ako 3 dni. Výnimky boli iba :

plláž


  • Jednodňové pobyty na kúpaliskách u našich južných susedov

  • Nákupné výlety u severných susedov


Cestovalo sa do Bulharska, Rumunska, na Balatón do Maďarska. Aj tieto pobyty do relatívne blízkych krajín sa niekedy realizovali cez ROH v spolupráci s cestovnou kanceláriu.

 

Svet sa otvoril a naše kroky smerujú čoraz ďalej. Mládež sa učí jazyky od útleho veku a nemá tak žiadny problém dohovoriť sa v cudzine. Je aktívnou na internete a vie raz dva zistiť, kde je akcia na aký let a dokúpiť si potom v danej destinácií ubytovanie. Stretla som sa veru viackrát s tým, že prevládla okamžitá cena letenky na trhu pred záujmom vycestovať pôvodne do tejto krajiny. A tak kúpia letenku do 50€ napríklad do Španielska- a je im úplne jedno, že do ktorej časti. Chcú iba lacno poznávať svet.

Je to chvályhodné a mladým iba ticho závidím ich odvahu a odhodlanie.

Staršia generácia jednoznačne dáva prednosť kúpe zájazdu cez konkrétnu cestovnú kanceláriu, ku ktorej už majú roky dôveru https://svet.sme.sk/c/20738987/babisova-vlada-neziskala-doveru-parlamentu.htmla ktorú už neraz vyskúšali-  https://www.czuczora.sk/vyuzit-alebo-nevyuzit-sluzby-cestovnej-kancelarie/

 Dôvody sú rôzne :

moře


  • Neznalosť jazyka

  • Túžba po konkrétnom letovisku a po konkrétnom ubytovacom zariadení s preferovanými ubytovacími a stravovacími službami

  • Istota včasného dopravenie sa na letisko aj z neho. Transféry sú v rukách cestovných kancelárií a klient iba v určený čas nasadne do autobusu, ktorý ho dopraví na letisko, alebo do hotela.

  • Istota pomoci v podobe delegáta cestovnej kancelárie, ktorý je tam na to, aby vyriešil všetky prípadne vzniknuté problémy a nedostatky a klient je od vybavovania odbremenený

  • Výhoda ponúkaných fakultatívnych výletov s odborne zdatnými delegátmi, ktorí sú cestovnými kanceláriami veľmi starostlivo vyberaní a často sú aj z danej krajiny, alebo tam dlhodobo žijú. Teda ich pohľad má iný rozmer ako niečo načítane v bedekeri. Poskytnú informácie o ktorých sa nikde nedočítate.

  • Pohodlie- hlavný asi to faktor za predpokladu, že sa ide na dovolenku cestovnou kanceláriou. Ide predsa o dovolenku. Chceme si oddýchnuť a nechať sa obletovať ľuďmi za to platenými. My si oddýchneme- oni majú prácu. Nádherná symbióza života.

Využiť alebo nevyužiť služby cestovnej kancelárie?

5 (100%)1