Tri týždne pre jednoduchší život

Tento článok slúži ako návod na veľké jarné upratovanie vo vašom živote. Tento postup je zhrnutý do troch týždňov a venuje sa priestoru okolo vás, vášmu telu, vzťahom, partnerstvám a priateľstvám. Raz za čas takéto upratovanie padne každému vhod – takáto očista totiž prináša pozitívne myšlienky. Nezabudnite však na jedinú platnú zásadu – očiste a poriadku sa venujte len dovtedy, dokedy vám bude pomáhať. Ak vás to náhodou prestane baviť, skúste taktiku zmeniť.

blok

  1. týždeň – Domácnosť, práca a priestor okolo vás


Prvý týždeň veľkého upratovania sa budeme venovať priestoru, ktorý nás obklopuje a všetkým veciam, ktoré vlastníme. Feng Shuei verí, že priestor okolo nás odráža náš vnútorný stav. Dokážeme tak napríklad podľa nášho bytu či domu zistiť, či je naša duša zahltená „neporiadkom“ alebo dokážeme prijímať nové a nové inšpirácie. Prejdeme si teda upratovanie našich domovov, ale nezabúdame ani na naše pracovisko. Je jedno, či ide o kanceláriu alebo autodielňu. Predsa len v práci trávime väčšinu nášho času. Triedenie a upratovanie domova sa týka aj tých, ktorý napríklad obývajú alebo si prenajímajú iba jednu izbu či poschodie. Je teda iba na vás, čo si predstavíte pod pojmom „domov“.

žena

  1. týždeň – Telo, kondícia a zdravie


Počas druhého týždňa sa budeme venovať nášmu telu. Často sa stáva, že máme v tomto uponáhľanom svete tendenciu zabúdať sami na seba. Pritom zdravie ako také, by mala byť hlavná vec, do ktorej by sme mali investovať svoj čas a peniaze. Hlavným princípom je prevencia – to znamená problémom predchádzať. Napriek tomu, že ste prvý týždeň vybavili pomerne jednoducho, toto bude beh na dlhú trať. Pohyb, stravu, pitný režim a zdravotné prehliadky nedokážete zmeniť za jeden krátky týždeň. Zamyslite sa tiež nad tým, ako vaše zdravie ovplyvňuje zloženie kozmetiky, drogérie či čistiacich prostriedkov v domácnosti.

joga

  1. týždeň – Vzťahy, priateľstvá a láska


Vytvárať si putá a vzťahy je pre každého z nás prirodzené. Môže sa však veľmi ľahko stať, že je táto oblasť vášho života zanesená „neporiadkom“. Zamyslite sa preto nad tým, v akých vzťahoch sa nachádzate a čo všetko vám tie vzťahy prinášajú.