Pitným režimom ku kráse

Aj vy patríte k ženám, ktoré často zabúdajú prijímať dostatočné množstvo tekutín? Najlepšie bude, ak budete fľašu čistej vody nosili stále so sebou. Má na naše telo totiž blahodarné účinky. Samozrejme, netreba zabúdať, že každý deň treba prijať aspoň 2-3 litre čistej vody, ktoré môžeme doplniť bylinnými čajmi, minerálkami alebo ovocnými šťavami. Vyhnúť sa treba predovšetkým sladkým limonádam a presladeným džúsom. S alkoholom to takisto netreba preháňať.

voda

Zdravšia pleť
Ktorá z nás nechce mať  krásnu zdravú a hydratovanú pleť? Síce na trhu môžeme nájsť množstvo krémov s hydratačným účinkom, ale najlepšie je začať aj s vnútornou hydratáciou. Len tak bude naša pleť zdravá a krásna na pohľad aj na dotyk. Pitný režim je aj výbornou prevenciou proti predčasnému starnutiu. Ak teda nechcete mať suchú začervenanú pokožku, pôsobiť mdlo a unavene, či sa trápiť nad mimickými vráskami, vypite každý deň aspoň dva litre vody. Vaša pleť sa vám čoskoro odvďačí.

Štíhla línia
Vraví sa, že hlad je prezlečený smäd, a väčšinou to tak naozaj je. Pite dostatok tekutín a čajov a zistíte, že čoskoro sa vám darí chudnúť omnoho rýchlejšie. Samozrejme treba dodržiavať aj iné zásady, ale pitný režim je pri chudnutí základom. Naše telo sa rýchlo odvodní a zároveň sa budeme cítiť sýti. Najlepšie bude, ak pred každým jedlom vypijete aspoň dva deci vody. Žalúdok sa zaplní a vy zjete len to, čo vaše telo skutočne potrebuje. Ak k tomu pridáte dostatok ovocia a zeleniny a pravidelné cvičenie, výsledky sa dostavia už do pár týždňov. A vašu líniu si potom udržíte taktiež pravidelným prísunom tekutín.

čaj

Pohár každé ráno
Naučte sa každú ráno vypiť pohár vlažnej vody. Po celej noci to vaše telo potrebuje, a okrem toho, ak začnete s pitným režimom hneď ráno, je dosť pravdepodobné, že vám to vydrží po zvyšok dňa.
A na záver: Odporúčané dva až tri litre by ste mali prijať v bežný deň, keď sa nevenujete namáhavej aktivite. Počas dňa, kedy športujete alebo sú tropické horúčavy, budete musieť toto množstvo navýšiť o jeden až dva litre. Na zdravie!