Ako si vybrať dámske spoločenské šaty na letnú párty?

Leto je jedným z najobľúbenejších ročných období mnohých z nás. Je to čas, kedy môžeme odhaliť o niečo viac ako inokedy. Horúce dni a dlhé letné večery s drinkom v ruke na terase v centre mesta či na záhrade nám pripomenú, že život si treba vychutnávať. Leto je tiež príležitosťou zúčastniť sa rôznych letných večierkov a garden párty. Tu však vyvstáva otázka, aké dámske spoločenské šaty si zvoliť na takúto príležitosť. Nižšie vám prinášame niekoľko tipov, ako zažiariť na letnej párty.

šaty

Dámske spoločenské šaty zvoľte podľa charakteru párty

Pri výbere spoločenských šiat na takúto príležitosť si dopredu zistite dress code. Môže sa jednať o formálnu garden párty, párty pri bazéne či na pláži. Možno si myslíte, že obliecť sa na letnú akciu nie je nič zložité, no vybrať si tie správne dámske spoločenské šaty môže byť hotová veda. V každom prípade však voľte kratšie šaty, takzvané koktejlové šaty, ktoré sa hodia na každú príležitosť. Môžete si dovoliť odhaliť viac, napríklad odhalený chrbát alebo väčší výstrih je v tomto prípade vítaný. Dávajte však pozor aby šaty neodhaľovali príliš veľa. Čo sa týka vzorov, dovolené je takmer všetko. Keďže sa jedná o letný večierok, siahajte po farebných kúskoch. Kvety, výrazné vzory, čipka, flitre – to všetko vám dodá šmrnc a podčiarkne vašu krásu.

společenské šaty

Letné dámske spoločenské šaty a doplnky

Pri voľbe doplnkov k letným dámskym spoločenským šatám platí to isté pravidlo, ako pri iných šatách. Ak sú šaty výrazné, s doplnkami to nepreháňajte. Naopak, pri jednoduchších šatách si môžete dovoliť veľké a ligotavé doplnky, ktoré neprehliadne ani jedno oko na párty. Pri doplnkoch tiež platí, že čím farebnejšie, tým lepšie. Nesiahajte po tlmených a tmavých farbách, pretože tie na párty zaniknú. Chcete byť predsa za hviezdu, a preto by mali byť farby vašou zbraňou. Topánky zvoľte podľa toho, o aký druh večierku ide. Pri tom formálnom siahnite po lodičkách či sandálikoch na vyššom podpätku. Pri klasickej letnej párty si môžete dovoliť obuť klasické sandáliky na nízkom podpätku, no ak chcete oslniť, môžete ich doplniť o výrazný kvet, mašľu či iný doplnok. Tak čo, už je vám horúco?
Buďte hviezdou na každej letnej párty spolu s https://www.glashgirl.sk. Kliknite na stránku a vyberajte so stoviek nádherných šiat.