Betónové škridle – správny výber pre vašu domácnosť

Ste vo fáze rozhodovania o tom, akou strešnou krytinou ozdobíte vašu domácnosť? Tento výber určite nie jednoduchý. Každý, kto si krytinu vyberá si je vedomý toho, že toto rozhodnutie nie je na jednu sezónu, ale na niekoľko desiatok rokov. Strešná krytina bude vašu stavbu zdobiť naozaj dlhé roky, preto by ste si mali vybrať správne. Zaujímavým výberom môžu byť aj betónové škridle, ktoré prinášajú viacero výhod.

tašky

Betónové škridle – ako sa vyrábajú a z čoho sa skladajú?

Základným stavebným prvkom takejto krytiny je betón, ktorý má viacero výhod. Najčastejším betónom je cementový betón, ktorý sa používa aj na výrobu tohto druhu škridle. Cement sa najskôr vypáli a po vypálení rozdrví vápencom. Ďalšou podstatnou zložkou, ktorá tvorí betónovú krytinu, predstavuje riečny piesok. Pri výrobe krytiny sa však používa len kvalitný piesok, ktorý je charakteristický svojou čistotou. Do betónovej zmesi sa tiež pridáva aj voda a farbivá z oxidu železnatého, ktoré dodajú krytine špecifickú farbu. Dobrou správou však je, že všetky suroviny nájdeme vo voľnej prírode, vďaka čomu sa betónové škridle stávajú ekologickými. Je tiež dokázané, že samotná výroba betónovej škridle nezaťažuje životné prostredie.

Výhody betónovej škridle

Okrem ekologickosti so sebou betónové škridle prinášajú viacero výhod. Výhody sa týkajú najmä ich kvalitatívnych vlastností, ktoré vaša strecha určite ocení. Medzi základné výhody patria:

Nepresiakavosť škridle– betónové škridle bývajú špeciálne ošetrené, vďaka čomu sa stupeň ich nasiakavosti prikláňa k nule. Špeciálne povrchové ošetrenie udrží vašu strechu v suchu veľmi dlho. Aplikuje sa povrchovo, pomocou farebných vrstiev.
Odolnosť – škridla by mala byť na streche v prvom rade odolná. A práve odolnosť predstavuje vlastnosť, vďaka ktorej je betónová škridla v stavebníctve veľmi obľúbená.

střechy

Stálosť farieb a tvaru– stálosť tvaru je dôležitá z hľadiska presného prekrytia škridlí. Stálosť farieb zase oceníte hlavne vy, nakoľko sa nezmení jej estetický vzhľad. Vďaka špeciálnej technike, pomocou ktorej sú škridle vyrobené si udržia svoju sýtosť po celý čas, čo sa na streche budú nachádzať.

Ochrana – betónová škridla je pevná a kvalitná, vďaka čomu vašu stavbu ochráni pred akýmkoľvek počasím. Okrem toho sú tieto škridle aj špeciálne ošetrené, nebudete sa teda musieť obávať, že si na nej nájde svoje miesto mach či iné prírodné vplyvy.
Mať krásnu strechu je snom mnohých z nás. Avšak nielen krásna, ale aj spoľahlivá – aj taká môže byť vaša strecha s kvalitnou krytinou. Navštívte stránkuhttps://krytina.sk/ a zistite viac!