Gamepady k prenosným zariadeniam


Dnes, kedy každým rokom pribudne nejaká inovatívna elektronika, no zároveň je v móde aj retro, bol tovar, ktorý opíšem zrejme možným očakávaním a zrejme bude mať aj svojich fanúšikov. Môžeme ho nazvať retro doplnkom, pre dnešné moderné prenosné zariadenia. Na výber je pritom viac variánt a druhov tohto tovaru, no spomeniem tie najžiadanejšie.
slavný Mario
Ten pocit asi poznajú viacerí. Máme novú elektroniku, nové prenosné zariadenia, no aj tak cítime určitú potrebu, nachvíľu sa vrátiť späť a zabaviť sa, ako sme boli zvyknutí v detstve. Elektro produkty vtedy neboli až tak inovatívne ako dnes a už vôbec nie ich výkon. Dizajn v porovnaní s dnešnou dobou tiež nebol ideálny. No aj napriek tomu chceme dať tomuto tovaru opäť šancu. Dlhšie obdobie tu bol však problém, že daný tovar sa už roky nepredával. No teraz? Prišla módna a akási nostalgická vlna retro, ktoré zasiahla predovšetkým elekroniku. Najnovšie sa to týka gamepadov, vhodných k prenosným zariadeniam.
video hra
•        Ak si daný retro gamepad chcete zakúpiť tak odporúčam, aby ste do zariadenia stiahli emulátor, na ktorom bude možné hrať retro hry, vhodné k danému gamepadu. Stiahnuť staré hry napríklad pre NES, SNES,… takisto i emulátory dnes nie je žiadnym problémom. Na internete tieto veci nájdete rýchlo. Ale v opačnom prípade si pohodlne zahráte aj tie dnešné hry. Je to len na Vás.
Tieto retro gamepady priniesla nedávno na trh spoločnosť 8BIT a majú podobu starých Nintendo gamepadov, ktorými disponovali staré Nintedno konzoly. Dnes sú dostupné opäť a to k Vášmu prenosnému zariadeniu, pričom sú bezdrátové a pripoja sa pomocou  funkcie Bluetooth. Nemusí sa však jednať len o pripojenie k mobilu. Pripojíte ich aj k tabletu, počítaču a k prenosnému Nintendo Switch. Tento gamepad Vám umožní vrátiť sa nachvíľu v čase a dopraje Vám zážitok z hrania, aký bol v 8 a 16 bitovej ére, v dobách Super Mária či podobných, dnes už klasík.