Ideálne riešenie na chalupy

Letné dovolenky, alebo zimné víkendy, jednoducho neprežijete krajšie ako na chalupe. Na druhej strane sú naše chaty a chalupy aj o práci. Ak tú svoju využívate len málo, napríklad iba niekoľko týždňov počas letnej dovolenky, alebo naopak počas tej zimnej, potrebujete si všetko zariadiť tak, aby ste so touto svojou oázou pokoja mali čo najmenej starostí. O to sa postarajú tie správne riešenia.

Drevená chalupa uprostred krásnej prírody.jpg

Nežijeme v púšti

Najväčším problémom nášho zemepisného pásma je, že nepatrí k tým najsuchším. Vlhkosť spôsobuje napríklad plesne, ale taktiež iné poškodenia. Aj keď k chalupám nepochybne patrí drevo a iné prírodné materiály, niekedy nie je na škodu od takejto myšlienky upustiť a premýšľať čisto prakticky. Do vonkajšieho priestoru, by ste mali použiť nerezovú oceľ. Ide síce o drahší materiál, avšak na druhej strane aj ten s dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou. Napríklad také nerezové zábradlie na schody lmmont.sk, môžete navyše pokojne zladiť s drevom. Táto kombinácia vyzerá veľmi pekne. Nerezovú oceľ môžete využiť aj pri plote, na terase, či rôznych strieškach. Tento materiál vám zaručí, že aj keď na svoju chalupu nezájdete niekoľko mesiacov, nič zlé sa im určite nestane. Hlavným pozitívom je odolnosť voči hrdzi, ktorá dokáže iné kovy doslova rozožrať.

Vlastnosti nerezovej ocele:
– Vysoká odolnosť voči hrdzi
– Jednoduchá údržba
– Odolnosť voči mechanickému poškodeniu
– Dlhá životnosť
– Moderný dizajn
– Ľahká kombinovateľnosť s inými materiálmi

Detail na oceľové rúrky.jpg

Možno vás zarazila vetička „vysoká odolnosť voči hrdzi“. Aj keď sme celý čas o nerezovej oceli hovorili, že je odolná voči zhrdzaveniu, nehovoríme o stopercentnej imunite. Samozrejme aj tento kov môže podľahnúť korózií. Avšak v porovnaní s inými druhmi kovov, je jeho odolnosť nespočetnekrát vyššia. K hrdzaveniu v podstate dochádza iba vo výnimočných prípadoch.