Mobilné zariadenia z bazáru


Zrejme ste aj vy oboznámení so službami bazárov, ktoré však dnes majú aj elektronickú podobu. Bazár je služba, ktorej fungovanie má logiku a stále pretrváva. Ocení ju množstvo ľudí.
Hádam každý z nás z času na čas zbadá, že má doma veci, ktoré už v podstate nepotrebuje.  Keď sme ich však kupovali, nestáli 1 Euro, ale oveľa viac a ešte stále sú niekedy funkčné. Preto nás v mnohých prípadoch mrzí, keby sme takýto tovar len tak vyhodili na smetisko. No ale môžeme mať tieto dôvody, prečo ich chceme zaniesť do bazáru:

mobil

•         Už doma vlastníme lepší a novší produkt, alebo podobný.
•         Chceme si kúpiť pre nás vyhovujúcejší produkt a toho aktuálneho sa teda chceme zbaviť.
•         Na plnohodnetné využitie produktu nemáme čas.
•         Produkt nás už nebaví, alebo už u nás nemá využitie.
•         Darovali alebo dostali sme ho ako dar, no neodhadli sme záľuby či prianie.
•         Potrebujeme peniaze a tento produkt sme schopní obetovať.

Na druhej strane z času na čas cítime potrebu niečim sa odmeniť, spraviť si radosť, alebo ísť technologicky s dobou. Alebo to chceme doprajať blízkym. V tomto smere budeme kupujúcimi my a v bazáre natrafíme na množstvo vecí a všetky výjdu lacnejšie, než z obchodu.

smartphone

•         S dovolením opíšem vlastné skúsenosti.
Dávnejšie som si kupovával touto cestou mobilné telefóny. Malo by byť samozrejmosťou, že tovar bude funkčný. Prvý mobil som si v bazáre narýchlo odskúšal, všetko vyzeralo fajn. No prídem domov, volajú mi kamaráti, no akosi ma nepočujú. Asi týždeň som mal problém s vnútorným mikrofónom a všimol som si, že aj reproduktori hrajú akosi moc ticho.Teda mobil idem reklamovať. Predávajúci mi vraví, že mi ho opraví, no samozrejme nebolo to zadarmo. Tak som priplatil ešte za opravu a mobil už potom fungoval správne.
O pár rokov touto cestou kupujem druhý mobil. Som pozornejší, všetko odskúšam, všetko je v pohode. No za mesiac začne vypadávať a strácať sa signál. Verte mi, taký mobil bol veľmi nespoľahlivý. Signál vypadol vždy, kedy to bolo najnevhodnejšie.

•         Ale určite nájdeme aj množstvo takmer bezchybného tovaru, no pri mobiloch a podobných zariadeniach by som bol radšej opatrnejší.