Náš domov je naše srdce

Miesto, kam sa vždy vraciame z práce, zo školy, kde vidíme svojich blízkych, rodinu a priateľov, miesto, kde sa cítime ako doma, pretože tam skutočne sme. Je to tam, kde je nám výnimočne dobre a kde žijú naše spomienky, na ktorým sa smejeme a užívame si život. Takýchto domovov môžeme mať niekoľko – najdôležitejšie je ako sa tam cítime.
A práve to si vytvárame najmä my sami najrôznejšími spôsobmi – tým, ako sa k sebe navzájom správame, ako sa správame k danému miestu tak sa tu potom cítime. Tie steny si pamätajú takmer všetko. Ako ho spraviť krásnym, útulným, čistým a pohodlným?rostlinky.jpg

  • Udržujte poriadok– pravidlo číslo jeden v každom prípade. Všetci sa cítime lepšie v priestoroch, ktoré sú čisté, voňavé, bez prachu a bordelu. Dalo by sa povedať, že je to samozrejmé, avšak aj napriek tomuto presvedčeniu nie je. Hlavnou zásadou, ak chceme udržiavať dom čistý je to ,že sa o to musia snažiť všetci členovia domácnosti, nie len jeden.
  • Zbavte sa zbytočností – často domov kupujeme veci, ktoré vôbec nepotrebujeme. Potom sa stáva to, že ich nevyužívame, zapadajú nám len prachom na poličke či v zásuvke – je nám ich však ľúto vyhodiť, pretože RAZ sa môžu zísť. Zbavte sa všetkých somarín, ktoré držíte vo svojom dome, verte, že sa v ňom potom bude čistota udržiavať oveľa ľahšie. A čo lepšie – najlepšie si spravíte, ak ich nabudúce nebudete ani kupovať. Poriadne nad nákupmi premýšľajte.

kuchyňská linka.jpg

  • Funkčnosť – práve tá robí veci jednoduchšími, dáva im zmysel, rozumný systém a pomáha nám udržiavať poriadok a jednotu. Je veľmi dôležitá pri zriaďovaní, verte preto, že nie je úplne jedno, do ktorej poličky si v kuchynskej linke poukladáte príbory, a do ktorej si dáte taniere či koreničky. Rovnako tak nie je jedno aký systém spravíte všetkému vo svojom sídle. Nezúfajte, ak nepríde hneď, prichádza väčšinou až skúsenosťami.