Rady pre žienky v domácnosti

V tomto článku nájdete užitočné typy a triky, ktoré vám uľahčia a spríjemnia život vo vašej domácnosti.

prádelna

Prach, prach a znova len prach
Poznáte ten pocit keď si utriete prach v celom dome a už po pár hodinách je tam znova? Prach je tá najhoršia vec v dnešnom svete plnom alergikov, no dá sa proti nemu bojovať a to hlavne vlhčenými obrúskami, ktoré sú stále viac obľúbené a využívané na všetky povrchy v domácnosti. Existuje mnoho druhov na trhu, či už do kuchyne, kúpeľne, na nábytok alebo sú univerzálne. No sú najlepším bojovníkom proti prachu, po ich použití sa prach tak rýchlo neusadí a vaša domácnosť bude čistejšia a hlavne zdravšia. Taktiež sú účinné v boji proti vodnému kameňu spolu s citrónom a obyčajným octom.

hospodyňka

Každodenné vymýšľanie čo dnes na obed
Mnohé z nás, ktoré varia každý deň majú problém s vymýšľaním jedál, ktoré by chutili každému členovi rodiny. Ak vám došli nápady, odporúčam vám sledovať viacero blogov šikovných kuchárok, ktoré zverejňujú svoje recepty. Tam máte istotu, že sa recepty nebudú opakovať a môžete si vyberať na základe vašich chutí a prostriedkov, ktoré máte doma. Preto neváhajte a sledujte dnešných moderných blogerov.

Smradľavá práčka a zničená bielizeň?
Ak máte tento problém, musíte začať konať ihneď. Celú práčku vyumývajte zvonka, zvnútra a nalejte do nádobky na prášok ocot poprípade sódu bikarbónu a výsledok je zaručený, zápach okamžite zmizne a vaše šatstvo tak už nebude zapáchať. Taktiež sa odporúča používať klasický prášok a nie tie moderné kapsule či rôzne gély. Mnoho opravárov sa zhodlo na tom, že používanie gélov znižuje životnosť vašej práčky.

čištění

Čo sa týka zničenej bielizne, zakúpte si vrecká, ktoré sú na to určené a vaša jemná bielizeň sa už nebude párať a nenájdete tam žiadne dierky, ktoré spôsobila vaša práčka. A ak podobným vreckám nedôverujete, perte jemnú bielizeň v rukách, vtedy máte istotu, že sa nič nezničí.