Vlasy a leto

Hoci je už sú letné mesiace takmer za nami, naše vlásky potrebujú starostlivosť neustále. Slniečko bude i naďalej svietiť, nepozná termíny ako „leto“ alebo „jeseň“ a už vôbec nie „dovolenka“. V článku sa dočítate informácie o tom, ako svoje vlasy účinne ochrániť pretože pozornosť treba venovať nie len pokožke, ale i korunke krásy každej ženy.
Faktory, ktoré oslabujú vlasy (a vyskytujú sa takmer výlučne v lete) sú: minerály obsiahnuté v slanej vode, piesok, UV žiarenie.klobouk.jpg
Jednoduchá metóda ako zabrániť minerálom preniknúť do vlasov je nenamáčať ich vôbec. Rozumieme, že to však nejde vždy a preto tu máme náš tip – pred vstupom do bazéna alebo mora si vody dôkladne opláchnite, aby nasiakli vodu z kohútika. Jednoduchá fyzika, už nebudú môcť natiahnuť do seba ďalšiu vodu. I tak si ale vlasy po príchode domov/na hotel dôkladne umyte.
Najväčšou hrozbou je pre vaše vlasy UV žiarenie. Je to typ vlnenia, ktoré preniká do vlasu a rozrušuje jeho štruktúru. Chráňte preto svoju bujnú šticu tak, že ju aspoň zmotáte do drdola. Vďačnejšia vám však bude, keď vlásky schováte pod čapicu, klobúk alebo šatku. A ak zvolíte bledú farbu, poďakuje sa vám aj vaša hlava. Úpal nebude mať šancu! To je vítané plus, no nie?foukání do vlasů.jpg
Správnou kozmetikou samozrejme nič nepokazíte. Vyberajte prednostne tú s ochranou proti slnečnému žiareniu. Určite využijete hydratačné prípravky a bezoplachové masky, ktoré dodajú výživu. Vyhnite sa v lete olejčekom, ktoré zbytočne vašu hrivu zaťažia a vy ju prakticky „ufritujete“ za pochodu.
Vlasy každý večer jemne prečešte, aby ste z hlavy dostali všetky pieskové zrniečka. Celkovo, odporúčame vyhýbať sa piesku v hlave. Mechanicky obrusuje štruktúru vlasu, následkom čoho sa z krásnej bujnej hrivy ľahko stane pár lámavých suchých vlasov, ktoré pripomínajú zvädnuté konvalinky. Aby ste tomu predišli, zbytočne vlasy nezaťažujte.