Ocot výborný pomocník


Každý záhradkár si pomáha ako vie. Používate rôzne typu a triky ako si uľahčiť práci v záhradke. Preto tu máme aj my niekoľko typov ako si pomôcť s octom.
 
·         Nie je nič horšie ako burina. Nájdete ju všade tam , kde nechcete. Pri rastlinách, na chodníkoch, pri zásadnej zeminy či ovociu , všade kde sa len pozrite. No s burinou sa dá ľahko bojovať. Stačí nám na to zmiešavaní prírodný ocot a vodou a rozprašovač. Nastriekate ho na burinu a za pár dní zmizne.

kytka
 
>        Ocot je dobrým pomocníkom aj pri uvädnutých kvetín. Ak sa nechcete pozerať na to ako sa Vo vašej záhrade stráca krása kvetín pretože sú uvädnuté,  môžete im pomôcť tak že zmiešate jednu čajovú lyžičku octu z vodou a nastriekajte na uvädnuté rastliny. Za pár dní bude znovu pekná a rozkvitnutá.
 
»         Ak máte na záhradné rastliny ktoré milujú kyslosť môžete im ju dopriať. Taktiež zmiešate ocot z vlažnou vodou a postriekané ich.
 
o   Ocot nie je len výborným spoločníkom pre záhradky ale aj pre domácich kútikov. Ak máte doma náradie ktoré je hrdzavé .môžete ho vyčistiť s octom. Stačí ak ju ním postriekané a už len umyjete a je ako nové. Okrem náradia snom taktiež vyčistite hadice , kvetináče , skrutky a veľa ďalších nástrojov.
 
§  Vďaka octu si môžete poradiť aj zo škodcami. Ak máte vo vašej záhradke časté návštevy divokých zvierat ktoré vám kradnú úrodu , môžete sa ich zbaviť tak že použijete kukuričný škrob namočení v octe. Nebojte sa nič sa im nestane , len ich tou arómou odplašíte.

flašky
 
Niečo podobné platí aj pri muškách. Aj tohto nepríjemného hmyzu sa môžete veľmi ľahko zbaviť vďaka octu. Tento jednoduchý recept Vám pomôže zneškodniť mušky vďaka tomuto receptu. Budete potrebovať 1 šálku čistej vody , polovicu šálky octu , cukor približne dve lyžice a melasu. Všetko zmiešajte do kopy a prelejte do plechovku. Túto plechovku niekam zaveste a potom už len pravidelne túto tekutinu vymieňajte.