Pletenie

Čo potrebujete
Ak chcete pliesť naozaj potrebujete len dve veci, sadu pletacích ihiel a priadze. To bude stáť nie viac ako 20 eur v závislosti na tom, koľko priadze sa rozhodnete kúpiť. Čo môžete kúpiť, závisí aj od toho, čo chcete robiť. Na niektorých obaloch priadze budú zobrazené pletacie vzory priamo na obale, ale veľmi odporúčame, aby ste si kúpili knihu začiatočníkov pletenie. To vám pomôže naučiť sa a vizualizovať rôzne kroky a techniky, a za krátku chvíľu budete pliesť ako profesionál.

pletení

Použitá priadza môže byť takmer akýkoľvek typ, ktorý si môžete kúpiť, ale pre začiatok pletenia je to dobrý nápad kúpiť silnú priadzu, ktorá nie je chlpatá alebo tenké. Ideálna priadza bude pružná a nie veľmi pružná pod napätím a bude tiež ľahko viditeľná. Rozdrapkané priadze majú zvyčajne veľmi tenké vlákno s množstvom nafúknutých a mäkkých strún. Tieto môžu byť veľmi ťažké vidieť, keď sú pletené a môžu byť tiež veľmi pružné, čo znemožňuje robiť tesné stehy. Je veľmi možné použiť tento typ reťazca a robiť skvelé projekty, ale je najlepšie začať s priadzou, ktorá vám umožní vidieť vaše stehy a je ľahké pracovať s nimi.

Stehy
Keď sa najprv naučíte pliesť, najjednoduchšia vec, s ktorou ľudia začínajú, je šatka alebo malá deka. Tieto položky používajú jednoduché a opakované stehy, ktoré sa ľahko učia. Môžu byť vyrobené len s jednou farbou, takže sa nemusíte obávať menenia a pridávania nových typov reťazcov. Ale predtým, než sa môžete naučiť rôzne stehy existuje niekoľko základov, ktoré potrebujete vedieť o pletení procesu a sami seba.

vlna

Druhy projektov pletenie pre začiatočníkov
Priemerným projektom typického začiatku pletenia sú šatky. Dôvodom je, že sú krátke, čo znamená, že nevyžadujú dlhé ihlice na pletenie a ľahko sa začnú a ukončia. Sú tiež veľmi užitočné počas zimných mesiacov a umožňujú vytvárať niečo veľmi osobné a môžete sa ľahko ukázať.
Pletené šály môžu byť tak teplé, alebo jemné, ako len chcete, aby boli. Všetko závisí od toho, ako tesne ste urobili stehy a mali typ priadze, ktorú používate. Ak použijete priadzu z hrubej vlny, ktorá má veľmi tesné stehy, budete mať hustý teplý šál.