Rybár si pomýlil dieťa s bábikou

Život niekedy prináša dosť absurdné situácie, ktorým máme problém uveriť, pokiaľ ich neuvidíme na vlastné oči. Aj tak nám nad tým zostáva rozum stáť, aké zhody okolností a náhod sa vedia podpísať pod situácie v živote, s ktorými nás častokrát konfrontuje. Taká neuveriteľná vec sa stala nedávno na Novom Zélande. Tlačová agentúra krajiny informovala o neskutočnom prípade, ktorý sa stal rybárovi z Nového Zélandu. Za záchrancu je považovaný Gus Hutt, rybár, ktorý zachránil z vĺn oceánu batoľa.

rybolov
 
Nový Zéland je ostrovný štát v Austrálii a Oceánii. Tvoria ho dva hlavné ostrovy, ktoré sa volajú jednoducho Severný a Južný ostrov a mnoho malých ostrovov na juhozápade Tichého oceána. Na jeho brehoch denne lovia rybári a jeden z nich bol svedkom tohto „zázraku“.
 
Dieťa či bábika
26. októbra si Gus Hutt išiel ráno, asi o 7.15hodine, na pláž skontrolovať rybárske vlasce, ktoré mal nahodené v oceáne na lov rýb. Vtom ale spozoroval 18mesačného chlapčeka, ako sa vznáša na hladine oceána. Na začiatku tomu nejako nevenoval pozornosť, najprv si totiž myslel, že popri ňom na hladine pláva bábika. No keď zistil, že ide o živé dieťa, celý prípad označil za „zázrak“.
 
Živý chlapček na hladine oceána
Pre noviny Whakatane Beacon sa rybár vyjadril, že tvár tohto 18 mesačného chlapčeka na prvý pohľad vyzerala bledo ako porcelánová bábika. No z omylu ho vyviedlo, keď dieťa po chvíli jemne zakvílilo, to ho prebralo z prvotného šoku a až vtedy si vlastne uvedomil, že to plače dieťa a ešte je živé.

dítě
 
Odbehol si z kempu
Celý prípad vysvetlili jeho rodičia. Keď rodina kempovala na pláži Matata, ktorá leží na Severnom ostrove Nového Zélandu, malý chlapček sa rozhodol, že sa prejde po pláži a utiekol zo stanu. Vedenie Murphyho tábora pre dovolenkárov, kde sa kemp nachádza, sa vyjadrilo, že celá táto záchranná akcia zo strany rybára Gusa Hutta je hotový zázrak a zároveň aj osud, pretože pôvodne rybár zvykol chytať ryby na úplne inom mieste a zásahom ruky osudu sa tentokrát rozhodol inak.