Krása vôkol nás

Príroda fascinuje svojou nekonečnou krásou, uspokojuje ľudské oko, prináša veľa pozitívnych emócií. Krása prírody je jedinečná kedykoľvek počas roka.

západ slunce

  • Zasnežená zima maľuje mimoriadne obrazy, ktoré ani najtalentovanejší umelec nedokáže opakovať. 
  • Úžasné snehové vločky- koliesko ľadu vznášajúce sa nad zemou a každé z nich je jedinečné a špeciálne. Vzory na okenných tabuliach jednoducho ohromujú ľudskú myseľ. 
  • Zimné hory sú ohromujúce svojou veľkoleposťou. 
  • Snehom pokryté chodníky s čistým panenským snehom, stromy a kríky zaodeté v krásnych bielych šatách, čiapky snehu na pníkoch bezprecedentnej veľkosti

 to všetko je krása zimnej prírody.
Jar prebúdza túžbu žiť a milovať. Sneh sa roztápa, prvé kvety sa dostanú zo snehu a stromy postupne oblečú  a ukážu v zelených šatách. Koncert vtáčích árii sa rozlieha všade a počujú ho všetci ,vnímajúc zároveň prenádherné arómy z kvitnúcich stromov. Toto všetko vyvoláva  chuť žiť, dáva inšpiráciu, prináša nové myšlienky, napĺňa život novým zmyslom.

  • Leto, najžiadanejší čas,
  • čas na dovolenku a letnú dovolenku, pikniky a neuveriteľné cestovanie. 
  • Letná príroda je jednoducho božská, duša vychádza z neuveriteľných jasných farieb a nekonečných polí dúhy. 
  • Teplé slnko nás zahrieva svojimi lúčmi. Všade sa dá cítiť dych života. Morské oblasti, čistý vzduch, žblnkot potokov, nenechávajú ľahostajné žiadne ľudské oko a ucho. Pohltia nás celých. Západ slnka a východ slnka nás očarí s ich nepredstaviteľnými farbami a nepopierateľnou krásou. 

květina

Jeseň, nie všetci milujú rovnako, ale pre umelcov, básnikov a fotografov jeseň má veľkú krásu a pôvab. Padajúce listy dopadajú na zem a očarujú nás s krásnym kobercom, jasom a rôznymi farbami, ktoré sú úžasné. Chlad, vôňa dažďov a húb,  úzkostlivé plače vtákov vzbudzujú  v nás pocit, že sa niečo krásne končí. Do duší prichádza melanchólia, splín.
Aj to je ale v živote dôležite. Zastaviť sa na chvíľu a uvedomiť si, že všetko je pominuteľné.