Praktická príručka správnych a nesprávnych kombinácii šperkov

Lacný náhrdelník z trhu a diamantový prsteň na ruke jednoducho nevyzerajú dobre.Strieborná retiazka a zlatý náramok, to je už však niečo iné. Prinášame vám krátku príručku kombinovania šperkov. Naučte sa čo s čím ladí a čo naopak, vyzerá totálne nevkusne.

Blondína s čiernym klobúkom a viacerými prsteňmi na rukách.jpg

  • Striebro, zlato, meď, bronz a pokojne aj iné kovy, ak nejaké poznáte – to všetko môžete bez najmenších obáv kombinovať ostošesť. Zabudnite na niekdajšie pravidlo, že striebro sa hodí iba ku striebru a zlato iba k zlatu.
  • Drahé a lacné sa nemajú navzájom v láske. Možno sa na seba pozriete do zrkadla a zlatý náramok, sa vám s lacnou bižutériou na prvý pohľad zdá úplne OK. Verte, že to však v poriadku nie je. Takéto kombinácie doslova kričia nevkusom.
  • Drahé kamene môžete bez obáv nosiť k akémukoľvek kovu. Nemusíte pozerať na farebné zladenie. Skôr sa tieto kúsky snažte zladiť so zvyškom vášho oblečenia a doplnkov.

Žena v sivých nohaviciach má na ruke výrazný striebornočierny prsteň.jpg

  • Spomínané diamanty nevlastní každá z nás, no ak už sa nejaký takýto kúsok vo vašej zbierke nachádza, nechajte ho na seba patrične vyniknúť. To v praxi znamená, že ich noste bez akýchkoľvek iných šperkov. Ak už inak nedáte, najvhodnejšie je jednoznačne striebro. K diamantovému prsteňu si však na zápästie dajte maximálne jemnú striebornú retiazku. To isté platí aj o iných častiach tela, kde nosíme šperky.
  • Vrstvenie je dnes moderné, ale to iba vtedy, ak viete ako na to. Kombinácia rôznych drahých kovov a kameňov je v poriadku. Vrstvenie bižutérie s bižutériou je taktiež povolené. Pri tomto spôsobe nosenia šperkov, v podstate, platia všetky predošlé pravidlá. Pri vrstvení bižutérie si dajte pozor najmä na správne farebné kombinácie.
  • Nezabudnite ani na menej bežné šperky, ako napríklad tie z ružového zlata. Tie najlepšie vyniknú so striebrom. V kombinácii so žltým zlatom, nejde o úplne najlepšiu voľbu. Skombinovať sa síce dajú, no na to už potrebujete určité módne skills.