Prečítajte si našich 6 rád pre správne osvetlenie

Mali by sme si uvedomiť, že len slnečné lúče nám stačiť nebudú. Navyše táto miestnosť plní hneď niekoľko funkcií naraz. Môžete vkusne zvýrazniť niektoré partie tohto priestoru tak, že si tu budete môcť čítať alebo len oddychovať.

projekt

o Zóna pokoja a akcie
Rozhodne tu treba umiestniť centrálne svietidlo. A potom už príde na rad nasvietenie poličiek alebo aj vkusná lampa do rohu, keď si budete chcieť prečítať vašu obľúbenú knižku. Dokonca aj vaša televízia by mala mať správne osvetlenie.

o Jeden luster nestačí
Základom je ozdoba stropu, ktorá by mala doslova žiariť a zaujať na prvý pohľad. Potom už je potrebné zvoliť doplnky ako sú voľne stojace svietidlá alebo trebárs LED pásky. Veľmi romanticky potom vyzerajú svietniky alebo samostatné dekoračné sviečky.

o Navoďte atmosféru
Vždy záleží na správnom rozmiestnení, vďaka tomu tak vytvoríte tú správnu kulisu na relaxáciu alebo intímne prítmie pre romantické večery. Veľmi vhodné sú svetlá, ktoré umožňujú stmievanie. Alebo si vyberte zdroj, ktorý bude žiariť všetkými farbami dúhy. Mňa osobne dosť prekvapila žiarovka, ktorá hrá a do priestoru pri tom uvoľňuje vôňu. To je veľmi efektívna záležitosť, ktorú ovládate pomocou mobilu.

o Zahrajte si na dizajnéra
Všetko musí zapadať dokonale do seba. Pamätajte si, že na vzhľade záleží! Nemusíte všetko robiť z jednej kolekcie, len sa snažte udržať jednotnú líniu. Nebojte sa vyskúšať napríklad led pásik na podsvietenie televízie, kedy vám potom obrazovka toľko nebude ťahať oči.

o Chcete tu mať umelecké dielo?
Možno by ste mali zvážiť, či je to úplne vhodné. Jeden prvok v netradičnom štýle áno, ale ostatné doplnky potom musia byť veľmi decentné. V každom prípade voľte úsporné zdroje, ktoré šetria energiu a zároveň majú dlhú životnosť.

lampa

o Plánujte
Veľmi často sa stáva, že podoba môže byť v plnom rozpore s elektroinštaláciou. Už vo fáze projektu by ste mali vedieť, čo kde budete. Ušetríte si tak veľa problémov a hlavne si perfektne pripravíte pôdu pre ďalšiu prácu.
Vyberajte preto starostlivo a budete spokojní.