Prvý snowboard – neviete si rady?


Každý dobrý rodič by dal svojmu dieťaťu najradšej vždy všetko čo mu na očiach vidí, keď priletí celé rozžiarené a nadšene prosí o hračky, sladkosti, nový bicykel alebo snowboard. Ak patríte medzi nich a  rozhodnete sa mu jednu takú dosku kúpiť, skúste si najprv pozisťovať čo najviac informácií, napríklad u odborníkov v kamenných či internetových predajniach.
snowboardy v obchodě
Nezabúdajte ale na to, komu bude doska určená a preto sa v prvom rade porozprávajte so svojím synom či dcérou o tom, čo sa páči im a skúste vybrať spolu. Verte mi, že ak vaše dieťa s úžasom sleduje freestylových nadšencov popierajúcich gravitačné zákony počas šialených trikov, nikdy sa úplne neuspokojí s doskou vhodnou na rýchlu jazdu na zjazdovke.
Snowboardové dosky rozdeľujeme podľa štýlu jazdy na:
–          Freestylové
–          Freeridové
–          All-mountain
–          Race
 skok na sowboardu
Snowboardy sa vyrábajú vo verziách pre pánov a pre dámy. Tie dámske bývajú mäkšie a užšie než pánske verzie, pretože naše nežnejšie polovičky majú inú stavbu tela a iné ťažisko než muži. Pre úplných začiatočníkov je lepšie vybrať snowboard, ktorý nie je určený na jeden štýl jazdy. Dôležité je aby mal snowboard správnu dĺžku a šírku. Ideálne by mala dĺžka snowboardu siahať niekam medzi nos a bradu, pretože príliš krátky alebo príliš dlhý snowboard by sa veľmi zle ovládal. Pri šírke treba myslieť na to, aby sa snowboardové topánky v zákrutách nedotýkali svahu.

Vďaka rozdielnej tuhosti dosiek hrá rovnako úlohu vo výbere aj hmotnosť jazdca. Začiatočníci sa ľahšie naučia jazdiť na mäkších doskách ktoré sa dobre ovládajú. K doske je potrebné vybrať tiež vhodné viazanie a topánky ktoré musia spolu perfektne pasovať.

Nezabúdajte ani na bezpečie vášho potomka.Na svahu často dochádza k rôznym pádom a zraneniam, ktorým sa človek neubráni tak ako v bežnom živote, pretože padať sa musí aby sme vedeli aké to je a prestali sa toho báť.