WINDOWS 10


Možnosť automatického prihlásenia do systému bez zadania hesla
–        Pre prihlasovanie do systému Windows 10 využívate zvyčajne svojho existujúceho konta Microsoft a vďaka tomu máte pomocou aplikácie OneDrive prístup k svojim osobným dátam. To síce zvyšuje bezpečnosť, ale ak počítač používate len Vy a doma, ide prakticky o zbytočné zdržiavanie.
–        V takom prípade možno správnym nastavením účtu docieliť automatického prihlasovania.
–        Pre nastavenie použite kombináciu klávesov W a R, zadajte „regedit“ a stlačte Enter. Kliknutím na „áno“ prejdete na zadanie kľúča. Tu dvojitým kliknutím otvorte na pravej strane okna „Auto adminLogon“ a zmeňte jej hodnotu na „1“. Potom dvojitým kliknutím otvorte položku „DefaultPassword“ a zadajte svoje heslo k účtu Mikrosoftu.
–        Podobne je tiež potrebné upraviť hodnotu položky „DefaultUserName“, kde pred názov svojho aktuálneho používateľského mena musíte ešte pridať meno „MicrosoftAccount“.
 windows 10 na zdi
Možnosť použitia poslednej funkčnej konfigurácie
–        V starších verziách Windows bola pre používateľov pre bootovanie k dispozícii položka „Posledná známa funkčná konfigurácia“.
–        Vo Windows 10 síce táto možnosť chýba ale malou úpravou v registri je možné tento problém vyriešiť.
–        Po otvorení hlavného panela zadajte „regedit“ a kliknite pravým tlačidlom na nájdený výsledok. Potom v kontextovej ponuke zvoľte možnosť „Spustiť ako správca“.
–        Tu pomocou príkazu „Úpravy / Nový / Kľúč“ vytvorte nový DWORD kľúč menom „LastKnownGood“ jeho hodnotu nastavte na „1“ a všetko potvrďte OK. Otvorte položku „BackupCount“ a skontrolujte, či je nastavená na“ 2 „. Zatvorte register a pre aktiváciu reštartujte systém.
 zvětšovací sklo
Rýchle vytvorenie voľného miesta na pevnom disku
–        Priamo vo Windows je integrovaný, praktický a rýchly nástroj umožňujúci jednoduché vyčistenie disku a tým získanie potrebného miesta.
–        Otvoríme dialógové okno „Spustiť“ a zadáme príkaz „cleanmgr / verylowdisk“ a stlačíme Enter.
–        Windows po tomto kroku prevedie rýchle vyčistenie disku. Sú vymazané len bezproblémové veci, ako napríklad dočasné internetové súbory.
–        Táto metóda môže bežať na pozadí a možno ju integrovať do pravidelné vykonávané údržby.