Výber moto-prilby a na aké všeobecné vlastnosti sa treba zamerať

Najreálnejšiu a relatívne správnu odpoveď na otázku akú moto-prilbu vybrať a používať pri jazde na motorke nájdeme v textovom článku jedine tak, že otázku upravíme do vhodnejšej formy, a to:
Na základe akých faktorov a požadovaných vlastností vybrať vhodnú moto-prilbu

přilba

Každému aspoň trochu skúsenému motorkárovi je asi jasné, že každý typ prilby poskytuje rozdielne klady, ale aj zápory a záleží skôr od toho, aký terén uprednostňujete a v neposlednom rade, na akej motorke pravidelne jazdíte. Týmto dvom faktorom by sa mal výber prispôsobiť v prvom rade.

  • Ale samozrejme v hre sú aj iné špecifiká ako vizuálna stránka či detailné prevedenie, komfortné vlastnosti pri nosení, apod, kedy je kvalitnejšia prilba na motorkuznámych značiek zaručeným riešením.

My sa však na danú tému pozrieme trochu všeobecnejšie, spomenieme niekoľko základných, no pritom dôležitých vlastností pri výbere bezpečnej, spohľahlivej a komfortnej prilby, na ktoré by mal zacieliť svoju pozornosť v podstate každý motorkár.

Výhľadje pri jazde naozaj dôležitý, nielen čo sa týka zorného poľa pred sebou, ale aj do strán. Pod pojmom výhľad si však nepredstavujme iba možnosť vidieť na cestu, ale tiež na ukazovač rýchlosti.
Váhaprilby sa dotýka hlavne komfortu, a to najmä v prípade, ak vás čaká dlhšia trasa. Po pár hodinách vás môže z ťažkého modelu začať bolieť krk či chrbtica. Hold, vyššia hmotnosť prilby je ale niekedy vedľajší faktor, dôležitejšia je bezpečnosť. Ak však jazdíte napr. na skútri po svojom okolí, určite vyberte hmotnosťou ľahšie modely.

motorka

Vyklápačkaje zlatým spojením bezpečného pokrytia hlavy s veľmi praktickým ovládaním a funkčnou stránkou. Jedinou nevýhodou môže byť zmienená vyššia hmotnosť.
Dvojsklo oceníte najmä počas dažďa, kedy sa menej zarosí.
Vzdušnosť, respektíve možnosť vetrania je takisto faktorom pohodlia, kedy opäť bodujú hlavne vyklápačky a ich praktický dizajn.