Výťahy z blízka historickým kukátkom

Tento vynález pochádza už z obdobia starých Rimanov, keď sa o ňom zmienil už architekt Vitruvius a o prvú konštrukciu sa postaral Archimedes.
U nás sú ďalšie pokusy doložené v starých kronikách a na prvé prototypy sa môžete zájsť pozrieť do početných múzeí. Fungovali na vcelku jednoduchých mechanizmoch. Ich pohyb nahor zaisťovala voda postupne napustená do nádrže, tvoriaca protizávažie prepravné klietky.
Prvý bezpečnejší projekt predstavil až v roku 1853 Elisha Otis, kde bola veľmi dôležitá poistka, ktorá mala zabrániť odtrhnutiu kabíny.
Prvý elektrický počin zostrojil Werner von Siemens v roku 1880. Bezpečnosť a rýchlosť elektrických výťahov značne zvýšil Frank Sprague.

letiště

Možnosti použitia:
· preprava osôb a batožiny
· preprava nákladu – väčšia konštrukcia i nosnosť
· špecifiká – automobily, lode, bane, a i.

Líšia sa aj technickým prevedením. V základe by sme ich mohli rozdeliť na trakčné, elektrické, hydraulické alebo ťažné plošiny. My sa ale zameriame na osobné.

Mali by sme sa báť? Alebo je zabezpečenie dostatočné?
Vo štandardu sa môžete spoľahnúť na nad dimenzovanú nosnosť práve z bezpečnostných dôvodov. V základnej výbave tiež nájdete omezovač rýchlosti, núdzové brzdy alebo nárazník.

Dvere šachty sú automaticky zabezpečené proti otvoreniu. Keď klietka nestojí priamo v stanici sú blokované. Novšie typy sú tiež vybavené pomocou fotobunky. Okrem toho v prípade výpadku prúdu zídu do určenej alebo najbližšej stanice.
A potom je tu opláštenie. Ponúka sa hneď niekoľko možností k výberu. Veľmi často sa používa FERMACELL, ale môžete to skúsiť aj inak.

výtah

Čo treba takto https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-oplastenie-vytahov/. Sklo je jedinečný materiál, ktorý v sebe ukrýva čistotu, nehu a pritom pevnosť, ktorá zrejme mnohých z vás prekvapí. Tento čistý štýl vedie vo všetkých trendoch.
Na prvom mieste potom stojí výber renomovanej kvalitnej firmy, ktorá sa o všetko precízne postará.